Wpis z mikrobloga

Wpis na reddicie, który został napisany rok temu o firmie Rokit xD
tekst przetłumaczony przez google. Na końcu podsyłam link do wpisu na reddicie

Widząc, że sezon się zaczyna i szukam nowego taniego Androida, postanowiłem sprawdzić, co RoKiT naprawdę posiada, czy mogę kupić jedno z ich nadchodzących urządzeń

Po zobaczeniu, że na ich stronie internetowej praktycznie nie ma żadnych szczegółów na temat rzeczywistych urządzeń, postanowiłem poszukać gdzie indziej online. Początkowe znaki były zachęcające, na stronie FCC są aktualne zgłoszenia urządzeń i zdjęcia, które pokazują, że przynajmniej w rzeczywistości przesłali niektóre urządzenia do zatwierdzenia. Najwyraźniej byli na CES, ale stamtąd recenzenci zauważyli, że nie byli pewni szczegółów urządzenia, a nawet samego uruchomienia. Po dalszych poszukiwaniach najbliższej rzeczy, która przynosi rzeczywistą awarię urządzeń, jest demonstracja dla recenzenta techniki Youtube podczas indyjskiej konferencji prasowej 4 miesiące, ale znowu była to bardzo powierzchowna.

To zachęciło mnie do głębszego spojrzenia. Patrząc wstecz na zaangażowanie Rokit w przestrzeń na telefony komórkowe, zauważyłem, że faktycznie w pewnym momencie w USA prowadził on usługę telefonii komórkowej, gdzie zapłacili Verizon, Sprint, ATT za infrastrukturę ostatniej mili. W tym samym czasie sprzedawali również te same usługi ((zniżki apteczne, rodzinne usługi prawne itp.)) [ Https://web.archive.org/web/20180102012127/https://rokmobile.com/life/] , które twierdzą, że chcą sprzedawać te nowe urządzenia. Mroczną częścią tego jest to, że nagle zamknęli go w sierpniu 2018 roku, pozostawiając wszystkich swoich klientów bez usługi komórkowej.

Próbowali także udaremnić użytkowników, którzy już zapłacili za swoje usługi, zmuszając wielu do przechodzenia przez swoje instytucje finansowe w celu obciążenia zwrotnego opłat. Plotki na forach związanych z komórkami mówią, że ich operatorzy sieci komórkowych odcięli ich, ponieważ nie dostali zapłaty, a RoKiT wciąż odbierał ludziom pieniądze, nie informując ich, że znają datę końcową z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

Dla mnie to dziwne, że firma, która jeszcze kilka miesięcy temu nie mogła sobie pozwolić na prowadzenie działalności jako sprzedawca usług mobilnych, nagle mogłaby stać się dostawcą usług i producentem telefonów (szczególnie na niższym rynku Androida, gdzie marże są niskie ) oraz sprzedawać produkty ubezpieczeniowe. Co więcej, zaledwie kilka tygodni po zakończeniu działalności w USA nagle mają pieniądze na sponsorowanie zespołu NBA (Houston Rockets) i NFL (LA Chargers). Następnie mają pieniądze, aby zostać sponsorem tytularnym Williamsa, mimo że nie dotrzymali wszystkich dat premiery, o których twierdzili. Najpierw twierdzili, że zaczną sprzedawać w zeszłorocznym sezonie świątecznym, a następnie przeszli na marzec 2019 r., Co jest zdecydowanie celem, który na pewno im nie uda.

Cyniczny facet we mnie uważa, że jest to tylko wstęp do większego oszustwa po tym, jak już oszukali grupę ludzi z pieniędzy.

Mam tylko nadzieję, że Williams z góry zrealizował czek sponsorski. - xD

Link do oryginalnego wpisu:https://www.reddit.com/r/formula1/comments/azy6t7/semiotshady_backgrounder_about_rokit/

#f1 #williams #rokit
  • 5
@KarolaG17: skoro sponsorują takie potęgi w NBA, są głównym sponsorem W Series i tam kasa sie zgadza to znaczy że prowadzą kontrowersyjne praktyki sponsorskie bez respektowania umów.

to całe Rokit jest jak PabloEscobar Phone.
Firma za 300USD sprzedaje Samsung Galaxy Fold wartego 2k USD.
Skąd na to kase mają, kto to opłaca itd.
Nikt nie wie a duża część nawet nie chce wiedzieć.
Póki płacą nikt im w księgi nie zagląda.