Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Leżę w szpitalu na NFZ. Trochę jestem zszokowany bo wszystko po remoncie, ładnie, czysto, smacznie, lekarze uprzejmi, pielęgniarki pomocne, troskliwe luzik i git. Europa. Natomiast wszelkie sprawy "bytowe" tj. sprzątanie plus jedzenie załatwiają dwie brygady: polki i #ukrainki.
Nosz #!$%@? nie muszę mówić, że cały oddział czeka na ukraińską zmianę? Śniadanie - #polki na #!$%@? rzucą Ci dwie kromki chleba i już. Zjadlbys kromeczkę wiecej? Zapomnij (dodam ze nie lezymy na dietetycznym, mamy kuchnie ogolną). Ukrainka przyjdzie, po cichu zapyta czy chleba starczy, ona może dołożyć jeśli co. Jeszcze jej zostało trochę powideł;)Polki po rozniesieniu żarcia idą w długą, ukrainki wracając pytają się czy ktoś dokładkę może, bo zostało.
Przywiezli na oddział chłopaka z ulicy. Nawet torby nie miał. Załapał się na obiad, a nie ma swoich sztućców. Polka mu mowi ze trzeba miec sztucce swoje, dała mu zupę i poszła. Dala mu talerz bez łyżki i załatwione. Ukrainka odpowiedziała "dawaj, sczas podumaju" i co prawda po godzinie, ale skąś mu zestaw sztuccow przyniosła.
Ja rozumiem, że zarobki tego personelu są #!$%@? i nikt nie oczekuje huraoptymizmu od pracowników, no ale....
I niech mi jakiś debil powie ze Ukraincow nie mozna przyjmowac do PL bo zabierają miejsca pracy. #!$%@? tam, biorą to czego nikt w zasadzie nie chce i pracują uczciwie i sumiennie na chleb. Ale oczywiście banderowców #!$%@?ć-na szczęście większość pracujących ma tego bandytę głęboko w dupie, albo co interesujące ma go za zdrajcę( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pracbaza #gownowpis #zalesie #nfz #praca #szpital

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ed38aac1487ee2d07aa7a23
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 12
SystematycznaAnia: Dla wszystkich tych oburzonych brakiem sztućców-przypominam, że komuna się teoretycznie już skończyła i w szpitalach nie ma już garkuchni. Jest zewnetrzny catering i dowożą Tobie wszystko w plastiku. Polka z obsługi zewnetrznej ma problem załatwić sztućce, Ukrainka załatwia z uśmiechem.
Do jakości usług leżących stricte w gestii szpitala zarzutu nie ma żadnego. To tak gwoli wyjaśnienia.

Zaakceptował: sokytsinolop
To jest standard kraju trzeciego świata, a nie Europa.


@ms93: to jest normalne jak przez 30 lat się okrada państwo na prawo i lewo a służbę zdrowia traktuje jak niechciany biznes który zabiera to co mogłoby iść na premię.
Przyszła postkomuna i polikwidowali kuchnie, wprowadzili zewnętrzne firmy żeby tanio było i jest tylko, że przy okazji byle jak.
Co to za absurd żeby szpital nie był samowystarczalny...
GłuchaBaba: Mam dziewczynę Ukrainkę i powiem Ci jest do rany przyłóż. Zastanawiałem się czy nie chodzi jej o polskie papiery, ale zakochałem się. Jesteśmy razem już rok i jest kochana. Jak ktoś mi powie, że Ukrainki są złe to #!$%@?ę a łba będzie szukał gdzieś daleko w trawie. Pozdrawiam

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua