Wpis z mikrobloga

@KrolWlosowzNosa:

Ogranicza się jej liczebność poprzez wiosenne bronowanie pól, podorywkę po zbiorze plonów, unikanie przeazotowania gleby, używanie materiału siewnego pozbawionego nasion chwastów, niszczenie chwastów na nieużytkach, rowach i terenach przylegających do pól uprawnych oraz oczyszczanie maszyn rolniczych z chwastów. Jeżeli do nawożenia pól wykorzystywany jest kompost lub obornik, powinien on być dobrze przefermentowany. Na niedużych powierzchniach wskazane jest ściółkowanie upraw[9].


Chemicznie zwalcza się ją tylko w razie ostatecznej konieczności. Istnieją liczne
@Niewiemja: dawaj.. Ale widzę, że dobrze zakombinowałem. Ziele ma sporo minerałów, a ja wszystko to wyrwałem na wiosnę, przetrzymałem miesiąc w wiadrach i wkopalem w pryzmy pod pomidory na zewnątrz. Ale jak 'słyszę' pogodę, to mam watpliwosci czy będzie jeszcze jakiś skutek..
@KrolWlosowzNosa: Cokolwiek co jest niskie, robi sie z tego dywan i jest w stanie wygrać z trawskiem to wróg mojego wroga, chętnie przyjme pod skrzydła ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może u mnie też wyrośnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skutek na pewno będzie jakiś, chociażby samo użyźnienie gleby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KrolWlosowzNosa: jak masz w domu blender/mixer to po prostu zjedz ją w zielonym smoothim razem z owocami, dajesz 40% zieleninki na 60% dowolnych owoców i trochę wody niegazowanej, polecam taką opcje na śniadanie. Gwiazdnica jest super, a to co nazywasz chwastami to w większości wypadków apteka Matki Natury która podrzuca Ci za darmo lekarstwa.