Wpis z mikrobloga

Każdy kto choć trochę interesuje się światową gospodarką, finansami i ekonomią, powinien już widzieć wyraznie trend w którym zmierzamy. Rekordowo niskie stopy procentowe, które bardzo trudno będzie podnieść nie rozwalajac przy tym gospodarki oraz uzależnienie od dodruku (patrz bankruci jak włochy i hiszpania) to idealne otoczenie dla wzrostu assetów, które charakteryzują się "rzadkością". Assetów których nie da się "dodrukować" ponieważ ich podaż jest ściśle ograniczona. O ile póki co jesteśmy w recesji, która z natury jest deflacyjna, to jak tylko z niej wyjdziemy inflacja ruszy z kopyta i jest pewnym że przekroczy grubo 5% (a być może nawet 10%)., Stanie się to za kilka do kilkunastu miesięcy i będzie to moim zdaniem jeden z zapalników który wyniesie cenę #zloto oraz #bitcoin w kosmos (patrz złoto w latach 2010 - 2012). Jeżeli nie stanie się nic niespodziewanego jak np delegalizacja kryptowalut przez wybrane państwa lub nadmierna centralizacja to cene bitcoina na koniec roku 2021 przewiduje na poziomie około 30 000$ co daje ponad 300% w niecałe 2 lata. Cene 30k oszacowałem na podstawie możliwego market capu, cena złota odpowiednio wyniesię pomiędzy 2500 - 3000$ (polecam książke Michael Maloney'a o pokryzysowych ruchach kapitału). Oczywiście należy wziać pod uwage potencjalną drugą fale spadków i mocne nurkowanie przed ostatecznym bullrunem (być może nawet do 2300 #pdk choć jest to mało prawdopodobne, ale Buffet nie bez powodu wyszedł z banków). Przyszłość bitcoina to nie żadne liquid ani lightning network, które sa tylko nakładkami na których zarabia prywatna firma, przyszłość bitcoin to jego ograniczona podaż. Jest to obecnie jeden z najłatwiejszych sposóbów na zostanie w stosunkowo krótkim czasie milionerem.
Moja taktyka jest bardzo prosta, zakładajac że sprzedam bitcoiny po 30 000$, potrzebuje ich dokładnie 8,33 że by sprzedając wyciągnać z krypto milion złotych. Cześć już mam, a reszte skupie w przeciągu kilku kolejnych miesięcy. Już teraz widze duże rosnące zainteresowanie bitcoinem ze strony hedge fundów. Pozostało kilka miesięcy czasu, że by wsiąść do pociągu przed innymi. Także kupcie tyle ile możecie stracić ( ͡° ͜ʖ ͡°), wrzuccie na portfel i hodl, nie dajcie ich sobie wyrwać naganiaczom na leverage trading pokroju rygielskiego i innych, po prostu trzymajcie aż do skutku.
(to nie jest porada inwestycyjna)
#kryptowaluty #finanse #kryzys
Pobierz
źródło: comment_1590956530yX8VIunJxO0GOXcAqG4Dtn.jpg
  • 26
@to_nie_tak_jak-myslisz: Złoto już jest dość napompowane i jakichś kosmicznych wzrostów bym się nie spodziewał.
Co do Bitcoina to jego cena nie jest zależna od jego podaży, a od tego ile pieniędzy wpływa na ten rynek i nawet jeżeli inflacja wystrzeli to wzrosty na BTC nie są przesadzone.
Bardziej bym się spodziewał wzrostów na surowcach energetycznych w pierwszej kolejności.
@ni0bi: a skąd wiesz, że on nie kupował jak było po 3k? ja np. teraz kupuję trochę ale jak było po 4k to też kupowałem.
Powiem Ci, że zawsze ktoś kupuje. czy cena jest 1k czy 15k. i z drugiej strony zawsze jest ktoś, kto sprzedaje.
Sekret:

@WhiskeyIHaze: Zdecydowanie sie mylisz, teraz kazdy mowi o btc w charakterze inwestycji, nawet tutaj jest zywiol na tagu, jak spadalo bylo wrecz odwrotnie, nikt sie nie chwalil ze kupuje, ze pociag zaraz odjedzie(albo bylo taki osob malo), a teraz gdy jest hype(jeszcze) i wyciagniety kurs leszczyna wchodzi :)
@WhiskeyIHaze: tak mylisz się, zdecydowanie mniej osób chciało wtedy kupować, to ma do siebie giełda że kupujących jest mniej niż sprzedających jeśli spada chyba że czegoś nie rozumiem xD
@ni0bi: ale jednak są i może na początku takiej ceny było ich mniej (bo faktycznie spadała) ale potem kupujących było więcej bo cena jednak teraz to 9k a nie 2k więc zdecydowanie wzrosła. To, że ty nie kupowałeś po 3k i to, że na vykop.ru na tagu pisali noncoinerzy, że btc is dead to nie znaczy, że ludzie nie ładowali się w btc.