Wpis z mikrobloga

Mireczki, co myślicie o Mazdzie 6, pierwszej generacji - 2006 rok silnik 1,8 benzyna 120KM - dodatkowo sekwencyjny gaz.
Poszukuje jakiegoś samochodu do 10k, głównie będę poruszał się po mieście, fajnie gdyby było oszczędne i w miarę tanie w utrzymaniu. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że taki samochód to już nie będzie igła, ale czy po prostu da radę na przemieszczanie się z punktu A do B. Miał ktoś, jakieś opinie? Ewentualnie coś godnego polecenia w takich pieniądzach.

#motoryzacja
  • 18
@Rabarbar93: 1,8 to słabiutko trochę jak na tego ciężkiego kloca ( ͡° ʖ̯ ͡°) (1,5 tony masy własnej, aktualnie pewnie parę kilo mniej ze względu na rdzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
Ja jeżdżę 2.0 +LPG i jakiegoś wielkiego szału nie robi mimo 27KM więcej pod maską.

Samo auto jest zajebiste - jak na razie nie miałem lepszego auta i bardzo nie chciałbym
@Rabarbar93: może mnie tu zjadą, ale jak szukasz wozidła, które nie jest super awaryjne, części do niego są tanie, jest wygodne, z LPG będzie oszczędne, to bym szukał Laguny 2 po lifcie - stereotypy pokroju królowa lawet głównie odnosiły się do 1.9dci bo ludzie wymieniali olej co 30k, i ogólnie do pierwszych roczników bo elektronika lubiła się #!$%@?ć, po lifcie tych problemów już nie ma, zostaje normalna eksploatacja no i nie
Nie lepiej jakiś kompakt?


@aksal89: Dobrze wyposażone kompakty są trochę droższe niż 10k. Jak kompakt to bym polecał Citroëna C4, ale propozycja Laguny 2.0 (po lifcie) + LPG to dobry pomysł.
Wyposażenie i rocznik jak za ta cenę to super sprawa, nawet wizualnie te auta wyglądają dobrze. Ale tak, jak mówią przedmówcy - te samochody gniją w takim tempie, ze słychać, jak mlaska i zmienia się w tlenek żelaza.
@piker: nie przesadzajmy, już w kompaktach z przełomu wieków da się upolować jakieś lepsze wyposażenie.

A z C4 akurat przesiadłem się do Mazdy i jakoś nieszczególnie tęsknię za nim, chociaż do dziś mi się podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Takiego Focusa, Astrę, czy którąś z pochodnych Golfa IV można dorwać z wyposażeniem jak w klasie wyższej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No nic, czyli coś w tym gniciu musi być, skoro tyle osób o tym wspomina. Przemyślę to jeszcze, popatrze za tą laguną. Dzięki wszystkim za info, mega laik here ()
@Rabarbar93: Wiesz, auto jest naprawdę świetne - prowadzi się dobrze, jest wygodne i pakowne, ale trzeba mieć świadomość tej w sumie zajebiście dużej wady ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja np kupiłem moją z porządnym zabezpieczeniem podwozia, ale co z tego, skoro co chwilę wychodzą jakieś wykwity rdzy na blachach ¯\_(ツ)_/¯ Ale jednak to naprawdę duże auto (ja mam kombi, które ma 4,7m długości, więc prawie tyle co
Co za problem jest w jeżdżeniu autem segmentu D po mieście? One nie są na ogół szerokie jak suvy ani długie jak amerykańskie sedany (pozdrawiam sąsiada który parkował na osiedlowym parkingu ponad 5 metrowym cadillakiem z lat 70). Sam jeżdże 4,7 metrowym kombi z 1.8 120KM, po mieście pali 9, (niestety bez LPG, z LPG nie trzeba by się tym w ogole przejmować) ale za to jest wygoda, bo nie ma problemu
@alfabetaborzy: Bardziej miałem na myśli parkowanie - swego czasu mieszkałem w bloku, gdzie parkowanie było tylko wzdłuż ulicy i bardzo przeklinałem przesiadkę z kompakta na kombi segmentu D ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chociaż fakt - Mazdą lepiej mi się parkuje niż 3 drzwiowym Citroenem C4 ( ͡° ͜ʖ ͡°)