Wpis z mikrobloga

wykopki sprowadzające ostatnie wydarzenia w USA tylko do szabrowania sklepów xD po obejrzeniu paru filmów i seriali z USA nie macie wiedzy o amerykańskim społeczeństwie i sytuacji czarnoskórej mniejszości, serio. jak ja nie mam pojęcia na jakiś temat, to się nie odzywam.

dwa porównania:

1) sprowadzanie zamieszek w USA do szabrowania sklepów to jak sprowadzanie powstania Spartacusa do palenia rzymskich osad. jeden z elementów, nawet niezahaczający o przyczyny.

2) popularny argument na wykopie, że czarnoskóra mniejszość powinna walnąć pięścią w stół, zdobyć wykształcenie, pracę i przestać być biedna, jest jak twierdzenie, że polacy powinni zostać bogaci jak niemcy, przecież nikt im nie zabrania.

oczywiście cała sytuacja wykorzystywana jest przez prymitywnych rasistów, którzy mają pretekst do dzielenia się swoimi antynaukowymi i moralnie obrzydliwymi poglądami. ludzi łykających populistyczne #!$%@? altrightowców zwyczajnie mi szkoda.

#neuropa #4konserwy #usa #bekazpolakow #bekazprawakow #protest
  • 29
Biedni czarnoskórzy to wszystko przez biała supremację, rasizm itd dlatego Azjaci w USA są lepiej wykształceni i bogatsi od przeciętnego białego amerykanina i popełniają tez mniej przestępstw


@LewCyzud: Zagadka, jak większość czarnoskórych dostała się do stanów a jak większość Azjatów dostała się stanów?
@genocidegeneral:

czy czarny człowiek w Ameryce może iść do szkoły i pracy?


może. czy ma to utrudnione w porównaniu do białych? tak.

czy Polacy mogą być równie bogaci jak Niemcy?

@Harmonia:

no zajebiście, otworzyłeś mi oczy. To dobra niech kradną i niszczą. Kupuje bilety i będę im jeszcze rozdawał swój majątek. Niech mają, należy im się.


no tak, bo o to chodzi xD nikt nie pochwala kradzieży i niszczenia mienia,
@NieBojeSieMinusow: Ale gdzie oni są tak dyskryminowani? Systemowej dyskryminacji nie ma tam od dawna, a ostatnio nawet w niektórych aspektach bywają uprzywilejowani (np miejsca pracy, miejsca na uczelniach). Uprzedzenia zostają wśród ludzi, jako indywidualności, ale nie jest to kwestia systemowa.

Ale nawet, jakby była, to żaden gniew nie usprawiedliwia przemocy. Żaden gniew też nie usprawiedliwia kradzieży. Jeżeli coś cię irytuje, to chcesz to zmienić albo chociaż wyrazić swój sprzeciw wobec tego.
@NieBojeSieMinusow: przez kogo mają utrudnienia, przez, system, przez białych, czy przez kogo, bo nie wiem dokładnie jak jest teraz, ale jeszcze parę lat temu było dosyć głośno o tym, że czarni dostają dodatkowe punkty w egzaminach na uniwersytet tylko dlatego, że są czarni, z czego wynikają te utrudnienia, czy może być tak że duża część tych utrudnień jednak wynika z tego, że większość czarnych jest wychowywana w rozbitych rodzinach (ok.70% matek
@NieBojeSieMinusow:


2) popularny argument na wykopie, że czarnoskóra mniejszość powinna walnąć pięścią w stół, zdobyć wykształcenie, pracę i przestać być biedna, jest jak twierdzenie, że polacy powinni zostać bogaci jak niemcy, przecież nikt im nie zabrania.

@NieBojeSieMinusow: no i przecież konsekwentnie to właśnie Polska robi xD Zamiast rozkradać i rozpieprzać Niemcy to zwiększamy PKB a różnica w jakości życia jest coraz mniejsza...