Wpis z mikrobloga

@Hurytig: Nie jestem pewien, czy ktoś robił badania na poparcie takiej tezy. W każdym razie problem polega na tym, że o takich rzeczach trzeba myśleć w kontekście społeczeństwa i podejście na zasadzie czarny = przestępca ani nie jest czymś, co służy jedności społecznej, ani też nie będzie akceptowane przez tych czarnych, którzy nie łamią prawa, pracują jak każdy inny Amerykanin, a ktoś próbuje dolepić im łatkę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@Hurytig: Nie jestem pewien, czy ktoś robił badania na poparcie takiej tezy. W każdym razie problem polega na tym, że o takich rzeczach trzeba myśleć w kontekście społeczeństwa i podejście na zasadzie czarny = przestępca ani nie jest czymś, co służy jedności społecznej, ani też nie będzie akceptowane przez tych czarnych, którzy nie łamią prawa, pracują jak każdy inny Amerykanin, a ktoś próbuje dolepić im łatkę.

@DaeronTargaryen: jasne, nie zmienia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 64
@DaeronTargaryen: no niby się zgadzam ale natury ludzkiej nie oszukasz. Jeśli ze strony jakiejś grupy statystycznie istnieje większe ryzyko zagrożenia/przestępstwa to czy to ochroniarz w sklepie, czy policjant czy losowy przechodzeń będzie się w stosunku do przedstawiciela tej grupy zachowywał inaczej choćby podświadomie. Wiem, że to nie fair wobec tych, którzy są z takiej grupy, a nie mają nic na sumieniu ale nie jestem przekonany czy rozbijanie narracji jest w stanie
@szpongiel: Dokładnie napisałeś to co ja chciałem napisać. Nie da się nie być uprzedzonym jeżeli ze strony jakiejś grupy doświadczasz częściej niż innej negatywnych zachowań. Tak działa natura i naturalne mechanizmy obronne. Tak jak boimy się pitbuli czy bullterierów bardziej niż innych ras widząc je bez kagańca bo wiemy że statystycznie są agresywne bardziej niż inne rasy choć może się okazać że akurat ten jest łagodny.
to ochroniarz w sklepie, czy policjant czy losowy przechodzeń będzie się w stosunku do przedstawiciela tej grupy zachowywał inaczej choćby podświadomie.


@szpongiel: Tego właśnie afroamerykanie nie rozumieją xD Myślą ze tym co teraz robią sprawią ze sytuacja się poprawi. Nie rozumieją ze właśnie przez takie coś policjancji po prostu mają większe obawy co do czarnych i stąd czasami przez przypadek sprawią ze ktoś umrze.
@szpongiel: @Mietla05: Znowu, tak jak już wyżej pisałem, problem polega na tym, że to trzeba też rozważać w kontekście społeczeństwa, w którym Afroamerykanie stanowią 16%. Myślę, że akceptowanie takiej narracji, że murzyn to pewnie zły na pewno ma negatywne konsekwencję dla całej społeczności. Jeszcze 60 lat temu była segregacja rasowa, wcześniej niewolnictwo. To nie jest tak, że to były jakieś losowe zjawiska, tylko one wynikały z natury ludzi i tego,
Odpowiedzialność rasowa, powodzenia z takim podejściem.


@DaeronTargaryen: Raczej nieufność wobec grupy, rasa ma tutaj drugorzędne znaczenie.

Jak podbiegnie do ciebie łysolek z kotwicą na bluzie to też raczej nie spodziewasz się, że będzie chciał z tobą podyskutować o korpuskularnej teorii światła. Nie znasz go ale masz uprzedzenia do grupy ludzi, z którą go identyfikujesz.