Wpis z mikrobloga

jak czytam te projekty WBO to jakis taki smutek i zażenowanie mnie ogarnia, jest wiele projektów typu "Zbudujmy chodnik, wyasfaltujmy droge bo od 20 lat szutrowa, zalatajmy dziury,

przecież to sa #!$%@? zadania miasta ... przez brak wykonania takich podstawowych rzeczy w części miasta jest krajobraz jak w mozambiku ;

#wroclaw
  • 6
przecież to sa #!$%@? zadania miasta


@zourv: a czym jest WBO? Wskazaniem co miasto ma zrobić.

Budżet obywatelski (inaczej: budżet partycypacyjny) - to proces, który umożliwia mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez obywateli.
@Wychwalany myślę, że w poście chodzi o to, że WBO jest na projekty typu nowy park czy palmy na legnickiej, a nie remontowanie 200m chodnika 10km od centrum, bo od 20 lat ktoś ma #!$%@?. Takimi remontami miasto powinno się zajmować na bieżąco. A ludzie są tak zdesperowani, że zgłaszają taki chodnik do WBO. Coś tu jest nie tak w takim razie
@kaczoor: wg mnie w WBO ludzie mogą wskazać czego im brakuje w okolicy, co nalezy poprawić w najbliższym sąsiedztwie. Politycy w ratuszu myślą o mieście całościowo i w szerszej perspektywie, takie małe lokalne sprawy można zgłaszać im własnie przez WBO. Co jeśli politycy wskażą do naprawy nie ten chodnik co ludzie by chcieli miec poprawiony? WBO jest po to aby ratusz wiedział co chcą ludzie mieć zrobione priorytetowo. Ludzie chcą palmy,