Wpis z mikrobloga

Siema mirki mam małe pytanie od strony dokumentacyjnej #elektryka #energetyka, może jest tu jakiś #elektryk obeznany w tym kierunku.

Do sedna dostałem propozycję pracy w firmie elektrycznej, do moich zadań należałoby przygotowywanie uproszczonych dokumentacji ale do końca nie wiem z czym to się je. Schematy i mapy nie stanowią problemu bardziej chodzi mi o potrzebne dokumentację oraz jakie urzędy musiałbym odwiedzać i jakie wnioski składać.

Z góry mówię że dla tej firmy aktualnie ktoś inny to przygotowuje i raczej wątpię aby mnie wprowadził ¯_(ツ)_/¯.

Ogólnie próbowałem znaleźć jakieś przykładowe na necie ale raczej słabo z tym, więc gdyby ktoś mógłby tylko podrzucić jakiś kierunek w którym szukać informacji czy się w to bagno pchać byłbym wdzięczny.
  • 18
@losBamberos88 tylko pojawia się problem tego typu że musiałbym zrezygnować z aktualnej, która co fakt zaczyna się nudzić ale robi dobry $, aktualnie dostałem tam propozycje która jest długoterminowa, poprostu wolą tam mnie niż obcego, dlatego chcę najpierw zorientować się w temacie
@Helong no właśnie kojarzę że głównie te instytucje, a wiesz może czy gdzieś na stronie danego inwestora jest w regulaminie opis takiej dokumentacji? W przetargach mają wymienione tylko dostarczenie uproszczonej ale właśnie nie ma napisane co ma się w niej znajdować
@Helong czyli najprościej albo spróbować samemu jak najbardziej się zagłębić w prawo budowlane tak żeby to znaleźć albo dopytać projektanta zajmującego się takimi lub podobnymi projektami
@Co_za_typ najlepiej projektant, tak naprawdę to zawsze będzie sytuacja że ktoś czegoś nie wie o trzeba dowiadywać się trzeba w urzędzie. A prawo budowlane to nie jest, że masz opisane że to uzgadnia się z tym, a tamto z tamtym. Tam są opisane wymogi tego, ciężka lektura
@Helong jako że siedzę już chwilę w prawie budowlanym to zdaje sobie sprawę że nigdzie nie znajdę dokładnych informacji, aczkolwiek liczyłem że może znajdę gdzieś lub kogoś kto mógłby mi powiedzieć co tam się znajduje i jakie wnioski składać, ale zostaje mi wtedy do znajomych projektantów uderzyć i mieć nadzieję że choć trochę rozjaśnią mi temat
@Helong szczerze wystarczy mi wiedza ogólna co z czym a szczegóły wyjdą w praniu, najlepiej uczyć się poprzez praktykę, a życie już mnie nauczyło że każdy urząd rządzi się swoimi prawami