Wpis z mikrobloga

@baetky: Super. W korpo dla którego pracuję Polskę wrzucono na białą listę przed Niemcami. A korpo ma pewnie więcej pracowników niż Czarnogóra mieszkańców. I mam z tego wyciągać wniosek, że Polska jest lepsza niż Niemcy?
W artykule jest dodatkowo, że podjęto decyzję na podstawie chorych na milion. A tutaj Polska ma się jeszcze lepiej niż większość państw wokoło. Ot mapka ze strony tvn poniżej.
Znowu dorabiacie teorię na siłę.
źródło: comment_1591082851slwNYUcLtXFjJd9srx0DRj.jpg
Kto tu dorabia jakąś teorię na siłę?


@baetky: Daję przykład tego, że to kto, gdzie, kogo na jaką listę wpisze NIE MA ZNACZENIA. Znaczenie będzie gdy pół świata stwierdzi, że Polsa jest zagrożeniem epiediologicznym.
Ale jak się jest wyznawcą jednej z partii politycznych teraz opozycyjnej to się wszędzie widzi katastrofę. Tak samo jak jest się wyznawcą partii teraz rządzącej to się wszędzie widzi sukcesy.
@elf_pszeniczny: Nie wiem jaki reżim sanitarny wprowadził Cypr, Włosi mają odległości na plażach ok 2 metrów. Jeśli chodzi o maseczki to nie jestem wirusologiem, ale wydaje mi się, że po prostu na początku była panika bo nowy wirus, nie wiadomo jak działa i jak szybko będzie się rozwijał dlatego było ograniczenie wszystkiego, by mieć czas właśnie na maseczki i jakiś plan działania, po prostu kupienie sobie czasu. Teraz jednak znaleziono jakaś
@jarzabek:

1 czerwca Czarnogóra otworzyła granice dla obywateli 130 krajów.Choć jeszcze kilka dni temu informowano, że także dla Polaków, to nagle tamtejszy instytut zdrowia wykreślił Polskę z listy.


widocznie stare info
@Grandek kurde, dlaczego tak? We wrześniu planuje tam jechac


@MiedzygalaktycznyMors:
Póki co u nas rośnie i jako że luzujemy obostrzenia to dalej będzie. Ale do wrześnie z naturalnego przebiegu epidemii oraz temperatur można wnioskować że na 99% będzie spadek już w lipcu/sierpniu, wiec nie martw się na zapas.
@Grandek: A tak ogólnie, to na dzień dzisiejszy kto nas wpuszcza, a kto nie (mowa o locie pasażerskim np. na wakacje)? Wiem narazie tyle, że Grecja i Czarnogóra nas nie chco.

@Grandek połowa wykopków nie wie dokładnie gdzie jest Czarnogóra, a 95% nigdy tam nie pojedzie. Ale huurrrr duuurrrr ja chce do Czarnogóry XDDDDDDDDDDDDDD