Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy w zidentyfikowaniu (lub znalezieniu bezpiecznego odpowiednika) kondensatora na płycie głównej od Toshiba Kira 102. Oczywiście chodzi o ten w czerwonej ramce. Wpadł mi w ręce uszkodzony egzemplarz który nie startuje i ewidentnie ktoś próbował go ratować.
Tego elementu brakuje i jest to zmostkowane kawałkiem przewodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdyby ktoś akurat mógł coś więcej pomóc to generalne error code z diody to 50h, czyli "C5V voltage is more than 6.00V when the computer is powered on or off" i wygląda na to że jeszcze jedne kondenstaor oraz układ BIOSu zostały zastąpione.

WWołam #elektronika #laptopy #serwislaptopow #naprawalaptopow #naprawiajzwykopem oraz @Naprawa-laptopa @naprawa-laptopowcom
Bleck - Mirki, potrzebuję pomocy w zidentyfikowaniu (lub znalezieniu bezpiecznego odp...

źródło: comment_1591101321n9azmThDam9PdACrV2dqCa.jpg

Pobierz
  • 11
@morti92: niestety nie, ale na lewo od niego (patrząc na te zdjęcie na dole) jest chyba taki sam (przynajmniej z wyglądu), więc w ostateczności go wylutuję, zmierzę jakoś pojemność i użyję tutaj takiego samego.
@Snurq dzieki, ale nie mam zamiaru ładować w ten sprzęt nawet 50 zł, więc albo sam (z czyjąś pomocą) coś zdziałam albo pójdzie na straty.