Wpis z mikrobloga

Zawsze mam bekę ze starych grzybów którzy #!$%@?, że kiedyś to było zajebiste żarcie, a teraz paaanie sama chemia i ludzi trują.

Choćby na przykładzie produktów mlecznych - kiedyś była tylko #!$%@? cukrem bakoma i jogobella. Teraz mamy ogromną ilość skyrów, jogurtów greckich, naturalnych, serków wiejskich, białkowych, bez cukrowych, beztluszczowych - wystarczy czytać skład i bez problemu można znaleźć zajebisty towar

#mikrokoksy #jedzenie
Pobierz
źródło: comment_1591117943UjeWLn7YoGXCrfrlkehUed.jpg
  • 20
@kobiaszu: Raczej 'grzyby' miały na myśli to, że kiedyś to się miało na ogródkach/ działkach swoje warzywa czy mięso albo się kupowało od kogoś ze wsi. Produkty dostępne kiedyś w sklepach były gorszej jakości wydaje mi się.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kobiaszu: to podaj przykład wędlin, mięsa, pieczywa. Na półkach większość nie nadaje się do jedzenia. Dzisiaj kupujesz ryż i nie masz pewności czy jest prawdziwy. Czekolada? Czytaj skład i szukaj tam kakao. O dobre produkty ciężko.
@psposki: jprdl dzisiaj już trzecie zakupy w kauflandzie kiedy przebierałem wszystkie te Skyry K-classic jakie były szukając naturalnego i znowu same smakowe
nie, że znudziły mi się serki wiejskie, twarogi i skyry piątnicy ale bardzo chciałem spróbować xD
Teraz mamy ogromną ilość skyrów, jogurtów greckich, naturalnych, serków wiejskich, białkowych, bez cukrowych, beztluszczowych


@kobiaszu: paaanie ale ile chemii w tych skirach i wynalazkach. kiedyś to była bakoma wieloowocowa, ale to był jogurt, to czuć było że to som prawdziwe owoce.
Czekolada? Czytaj skład i szukaj tam kakao


@abc3: XD
Z czekoladą łatwiej teraz niż kiedyś. Zwykły Wawel teraz:

miazga kakaowa (miejsce pochodzenia: Afryka), cukier, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, tłuszcz kakaowy, emulgator: lecytyny (z soi), Masa kakaowa minimum 70%

Kiedyś: produkt czekoladopodobny bez składu bo po co na opakowaniu zastęcznym, a czekolada to w Peweksie.