Wpis z mikrobloga

@darek4099 ale u nas było bardzo podobnie podczas wojny, dziadek opowiadał mi ze jego ojciec czyli pradziadek dla mnie, był w partyzantce. Oni nazywali to chlewkowa partyzantka, bo żeby przymusowo nie budować linii kolei, siedzieli w lesie pędzili bimber i kradli po wsiach a to świnie a to kurę "na walkę z okupantem". Kradli nie od nazistów okupantów, tylko biednych chłopów okolicznych. Zwycięzcy piszą historie, więc tych honorowych opowieści jest oczywiście więcej
Czy kradzież kury lub świni żeby przeżyć jest tym samym co kradzież nike, iphonów lub ciuchów?


@darek4099: Często to była ostatnia kura lub ostatnia świnia. Partyzanci też popełniali morderstwa i gwałty.

Dychotomia myślenia "partyzant dobry, murzyn zły" rozsypuje się przy zderzeniu z rzeczywistością. Jak masz niespokojne czasy, jak np. zamieszki lub wojna, to masz też takie czyny. Polacy dopuszczali się zbrodni w partyzantce, tak samo jak ludzie w USA dopuszczają się
Często to była ostatnia kura lub ostatnia świnia. Partyzanci też popełniali morderstwa i gwałty.

Dychotomia myślenia "partyzant dobry, murzyn zły" rozsypuje się przy zderzeniu z rzeczywistością. Jak masz niespokojne czasy, jak np. zamieszki lub wojna, to masz też takie czyny. Polacy dopuszczali się zbrodni w partyzantce, tak samo jak ludzie w USA dopuszczają się przestępstw w czasie zamieszek.

No ale Ty bardziej się identyfikujesz z Polakami niż z Murzynami, więc jesteś gotowy
Powstania używały przemocy bo to był jedyny sposób żeby móc zamanifestować swoje zdanie.


@Troton: I dlatego mordowano polskich Żydów i rabowano wioski? Partyzanci to byli również bandyci.

W USA aktualnie #!$%@?ą miasta i mordują ludzi nie dlatego że nie mogą wygłosić swojego zdania tylko dlatego że im się to podoba.


@Troton: Dlatego, że system nie działa w USA. Rasizm i morderstwa na tle rasowym w USA to chleb powszedni, obecny
@darek4099: Bardzo prosto. Poczytaj sobie pamiętniki cywilów z Powstania. Nie znajdziesz tam pochwał dla bohaterstwa, tylko wściekłość, że prowokują Niemców do odwetu.

No a po za tym, słyszałeś kiedyś jak Polacy zasiedlali Ziemie Zachodnie i Północne? Jak całe budynki znikały i były wywożone na wschód kraju, a warszawskie muzea do dziś nie oddają Wrocławiowi skradzionych eksponatów?

Większość przedwojennych cmentarzy zniknęła z tych terenów i nie chodzi tu o nagrobki, tylko o
@Troton:

Powstania używały przemocy bo to był jedyny sposób żeby móc zamanifestować swoje zdanie. Żaden inny sposób niż walka nie był możliwy.


To rzecz jasna kompletna bzdura. Było mnóstwo pokojowych sposobów manifestowania swoich potrzeb. Rzecz w tym, że to rzadko, naprawdę rzadko działa.

W USA aktualnie #!$%@?ą miasta i mordują ludzi nie dlatego że nie mogą wygłosić swojego zdania tylko dlatego że im się to podoba.


W USA wąska grupa osób,
I dlatego mordowano polskich Żydów i rabowano wioski? Partyzanci to byli również bandyci


@johny-kalesonny: a może coś na temat mojej wypowiedzi a nie odnoszenie się do z dupy wyssanego tematu którego nie poruszyłem tylko po to by postawić mnie w jednym rzędzie z obrońcami morderców?

Dlatego, że system nie działa w USA. Rasizm i morderstwa na tle rasowym w USA to chleb powszedni, obecny od samego początku. Główna część aktualnej sytuacji
a może coś na temat mojej wypowiedzi a nie odnoszenie się do z dupy wyssanego tematu którego nie poruszyłem tylko po to by postawić mnie w jednym rzędzie z obrońcami morderców?


@Troton: Napisałeś:

"Powstania używały przemocy bo to był jedyny sposób żeby móc zamanifestować swoje zdanie."

A to jest nieprawda. Partyzanci używali przemocy nie tylko do manifestacji swojego zdania, byli wśród nich zwykli bandyci. AK jest dla przykładu organizacją co najmniej
Lewakom już totalnie #!$%@? xD: dla Waszych informacji to policjanci też byli napadani przez protestujących. Nawet przy większej ilości tych "normalnych" protestujących. Tylko kilka pojedyncze osoby z tych "normalnych" ich bronily. A to dlatego, że tak samo jak jest pewna część radykalnych protestujących tak samo jest tylko pewna część normalnych protestujących. Reszta to neutrale, które nic nie wnoszą. Skończy się protest na ulicach to zapomną o tym w kilka dni.
Z resztą