Wpis z mikrobloga

Jest taki stary film, bardzo dobry swoją drogą, Boyz N The Hood. Przy jego produkcji debiutował jako reżyser i scenarzysta John Singleton, młody dwudziestotrzyletni Afroamerykanin. Warto podkreślić, że dzieło to otrzymało dwie nominacje do Oscara za reżyserię i scenariusz oryginalny, i to nie dlatego, że tak nakazywało jakieś białe poczucie winy czy inny lewacki bełkot. Tym samym wspomniany powyżej został pierwszym Afroamerykaninem i zarazem najmłodszym twórcą w historii nominowanym za reżyserię do tej uznawanej za prestiżową nagrody.

Film zaczyna się takimi napisami: "Jeden na dwudziestu-jeden czarnoskórych Amerykanów zostanie zamordowany. Większość zginie z rąk innego czarnego mężczyzny". Czy coś zmieniło się od 1991 roku kiedy miała premiera tego jak dla mnie klasyka? Dotarłem do takich niestety mocno okrojonych statystyk z 2017 roku. Mocno okrojonych bo podają one tylko dane gdy mieliśmy do czynienia z sytuacją jedna ofiara - jeden morderca. Ofiarą mordu padło 2 970 czarnych, a sprawcami aż w 2 627 z nich byli inni czarni, dla porównania biali jako sprawcy 264, pozostali 17, sprawca nieznany 62 (źródło).

Jestem dziwnie przekonany, że statystyki "grupowe" lepiej dla ruchu BLM nie wyglądają. Zanim zaczną zarzucać białym, że życie ich czarnych braci i sióstr się dla nich nie liczy, to od tych braci i sióstr powinni właśnie zacząć, tyle tylko, że wtedy pewnie łatwo wylądować w szpitalu, a taki pobyt jak wiemy w USA do tanich nie należy, albo jeszcze gorzej w grobie.

#usa #protest #zamieszki #rasizm #bekazlewactwa #4konserwy
źródło: comment_1591160575e0g0yTpBUQyzR1ZYmWBXvV.jpg
  • 9
Dotarłem do takich niestety mocno okrojonych statystyk z 2017 roku. Mocno okrojonych bo podają one tylko dane gdy mieliśmy do czynienia z sytuacją jedna ofiara - jeden morderca. Ofiarą mordu padło 2 970 czarnych, a sprawcami aż w 2 627 z nich byli inni czarni, dla porównania biali jako sprawcy 264, pozostali 17, sprawca nieznany 62


@FiodorBadass: ale rasistowska statystyka ( ͡° ʖ̯ ͡°)

XDD