Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 88
Przeglądając ostatnio wypok jestem przerażony. Takiej pogardy, rasizmu, wyśmiewania protestujących to się nawet tutaj nie spodziewałem. Moim zdaniem trzeba oddzielić dwie sprawy: ludzie wyszli na ulicę po przelaniu się czary goryczy (śmierć Floyda), ale walczą o równe traktowanie i koniec z cichym przyzwoleniem na nieuzasadnioną brutalność policji w stosunku do czarnych, a także przeciwko rasizmowi, który w stanach jest ciągle obecny. Druga sprawa to chuligani i szabrownicy, których działania trzeba oczywiście potępić. Trzeba sobie powiedzieć, że przemoc często bierze się wykluczenia społecznego, gorszego dostępu do edukacji i znaczącej biedy. Często w życiu nie wszystko jest czarne, albo białe (nomen omen). Ostatnia sprawa to lansowanie się w social mediach przez jakiś tam gwiazdki, które podbijają sobie zasięgi kręcąc jakieś wojenki, nie mając pojęcia o świecie. Ja uważam, że uważanie jakiejś grupy ludzi za gorszych przyniosło opłakane skutki w historii, ale ludzie ciągle nie wyciągnęli wniosków i kochają tworzyć podziały wśród ludzi. Krótko, ale treściwie opisał sprawę Sikorski (nie wciągając tutaj żadnej polityki) na swoim fb tutaj #usa
  • 32
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Nolej: ludzie walczą ze zmyślonym zjawiskiem, policja zabija o wiele więcej białych niż czarnych. Ci drudzy są mniej liczni, ale popełniają kosmiczną ilość brutalnych przestępstw, więc nie widzę tu żadnych objawów jakiegoś skrzywienia przeciwko czarnym.
Jeśli ta akcja do czegoś doprowadzi, to do cackania się z czarnymi bandytami. Floyd był patusem i kryminalistą, darł mordę, że nie może oddychać, bo tak samo w Polsce krzyczy obezwładniona patologia (daje to szansę na
@Nolej: Zgadzam się w pełni, aczkolwiek demolka jakiej się dopuszczają osoby czarnoskórzy też jest zła. Ich zachowanie, również jest złe. Chyba że uznamy "oni mogą", ale na takiej zasadzie, to my powinniśmy założyć polską rzeszę i zrobić Niemcom to co oni nam w latach 39-45. Jeżeli będziemy wyznawać oko za oko, ząb za ząb to będziemy szczerbaci i ślepi. Najbardziej w tej całej sprawie denerwuje mnie to że i Ci, którzy
wyśmiewania protestujących


@Nolej: nie trafiłem na takie materiały - daj linki

Ja widziałem za to wiele materiałów o uczestnikach zamieszek z ostatnich dni - zwykli pokojowi protestujący nie trafiają na główną pod napływem szamba.
@Nolej: Nie zauważyłem żeby ktokolwiek pisał źle o pokojowych manifestacjach. Skrajna lewica która walczy o równość jednocześnie szerząc nienawiść i rasizm pokazuje palcem policje która rozbija „pokojowe” manifestacje. Oglądając streamy zauważyłem że policja i manifestujący dogaduja sie. Nie wchodzą na te ulice, które sa blokowane przez policje! obgadują wspolnie inne trasy które sa możliwe. Ale lepiej pokazać lewaka, który przecież musi wywołac burdy i naparzać sie z policja bo on musi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Pantokrator: zmyślone zjawisko? Rasizm to jest zmyślone zjawisko w stanach? Ty zdajesz sobie sprawę, że na tle rasowym popełnianych jest kilka tysięcy zbrodni rocznie? Nie wspominając o badaniach, gdzie ankietowani odpowiadają na pytania odnośnie tego jak są postrzegani pośród innych. Nigdzie nie neguje faktu, że odsetek zbrodni wśród czarnych jest wyższy, ale mówię, że to nie jest tak, że są przestępcami dlatego, że są czarni, tylko z wielu różnych powodów, o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KapitanStuley: myślę, że można powiedzieć szerzej, że to politycy destabilizują społeczeństwo, a nie tylko lewica. Wystarczy spojrzeć na nasze podwórko.
@Nolej: rasizm wszędzie istnieje. Czarni nienawidzą białych, paru białych nienawidzi czarnych. I co? I nic.
To, co nie istnieje, to systemowy, państwowy czy jakikolwiek wielkoskalowy rasizm wobec czarnych. Nic takiego nie ma miejsca, policja jak dowodzą statystyki, dużo częściej zabija białych niż czarnych, w stosunku do liczby brutalnych kryminalistów w obu grupach. Jeśli już należy przeciwko czemuś protestować, to agresji i rasizmowi policji wobec białej populacji.

Ty zdajesz sobie sprawę, że
@Nolej: "hate crime" :D
To jak nazwiesz te wszystkie okrzyki przeciwko białym, masowo wznoszone na ulicach i w internecie, ataki fizyczne na białych, ich sklepy, ich samochody? Parę tysięcy ataków na czarnych przez rok vs setki tysięcy ataków w ciągu paru dni :D
Innymi słowy - jeśli istnieje jakiś problem, to jest to rasizm wobec białych.

Poza tym - parę tysięcy przypadków wobec milionów przestępstw, pobić, kradzieży, gwałtów i morderstw mających