Wpis z mikrobloga

Jak zakładam musi być z GPS i to dokładnym


@victordeleco2: cywilne gps maja dokladnosc kilku metrow, jesli bedziesz poruszal sie w niewielkim obrebie to gps moze pokazywac rozne glupoty, jesli bedziesz stal w miejscu gps i tak pokaze ci pare metrowe rozbieznosci, tzw plywanie. Dzieki temu mozesz kilkaset metrow nabic stojac w miejscu kilkanascie minut.

Sugerowalbym pozyczyc od kogos zegarek z gps, w ostatecznosci odpalic na komorce gpsa z rejestracja i
@victordeleco2: Dystans w piłce nożnej lepiej mierzyć za pomocą footpoda (adidas micoach ant+ za 90zł, Garmin FootPod czy cokolwiek innego) połączonego z zegarkiem, który go obsłuży. Tak jak pisze @PurpleHaze, GPS pokaże bzdury, kiedy będziesz się kręcił po małym obszarze z dużą zmiennością tempa. Do tego dowolny zegarek z tej listy: https://www.thisisant.com/directory/micoach-speed-cell. Tętno z nadgarstka orientacyjne, ale coś tam pokaże. Potem zawsze możesz dokupić pas piersiowy (był jakiś polecany z
@grool: Dziękuje za odpowiedź. Jak rozumiem mogę kupić taki micoach + jakaś opaska piersiowa + zegarek i to ze sobą się zsynchronizuje? Zegarek warto kupować używany? Za dużo tego wszystkiego nie mam pojęcia co wybrac.
@victordeleco2: może Garmin Forerunner 45 + Polar H10? Całość to koszt ok 1000 zł. W sumie opcji jest ogrom zależnie od budżetu i preferencji. Powiedz ile chcesz wydać i czy już używałes jakichś urządzeń tego typu.

Zegarek ma pulsometr optyczny, ale jeśli masz sparowane urządzenie zewnętrzne to będzie korzystało z niego. W dodatku posiada funkcję Body Battery, które mają pomagać określać poziom zmęczenia. W dodatku po treningu określa czas potrzebny na
@Paczek_w_masle: nie używałem. 1000zł to myśle ze za duzo bo nie bede tego używał codziennie tylko w okresie przygotowawczym. Profesjonalista tez nie jestem. Coś podstawowego co zmierzy dość dokładnie ile przebiegłem i dodatkowo pulsometr. Dodatki jakieś jak czas na regeneracje i inne pierdoły mnie w ogóle nie interesują. Może mieć tylko dwie funkcje XD Odległość i tętno. Opcjonalnie spalone kcalorie.
@victordeleco2: W tej półce słabo się orientuję niestety. Poleciłbym Ci Garmina Fenixa 3 HR, bo nowe chodzą już taniutko i robi się zalew używek, ale tym zegarkiem można zabić. Siebie lub kogoś.
Jeśli faktycznie chcesz zestaw minimum, to popatrz sobie na Garmin Vivofit 3 (to ostani model vivofita, który wspierał zewnętrzny czujnik tętna). Dystans chyba wpadnie z akcelerometru. Dokładne to nie będzie, ale to jedyny pomysł, jaki mam do 500zł budżetu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grool: sam kupiłem 245 ze względu na Spotify, większy wyświetlacz i lepszy pasek. Ale teraz widzę że 45 w zupełności by mi wystarczył.

@victordeleco2: za 840 zł czasem chodzi 735xt w zestawie z paskiem ale trzeba trafić. Może jakiś zegarek z Decathlon?
@grool: @Paczek_w_masle: to lepiej 735xt czy forerunner 45 do pilki noznej? Może na początku bez paska na pierś bym zakupił bo oba mają mierzenie tętna z nadgarstka a przekłamania 5uderzeń na minute nie są dla mnie problemem. Później moge dokupić. Który z nich ma dokładniejszy GPS?
@victordeleco2: pro tip: dcrainmaker robi najlepsze recenzje Garminów w sieci, tu masz oba:
https://www.dcrainmaker.com/2016/06/garmin-forerunner-735xt-in-depth-review.html
https://www.dcrainmaker.com/2019/04/garmin-forerunner-45-45s-gps-watch-in-depth-review.html

Osobiście chyba też bym szedł w 45 na Twoim miejscu. Nowszy technologicznie, ma nowszy czujnik tętna i GPS w nim wymiata - widać w recenzji, piękny ślad na bieżni.
735XT to zegarek triathlonowy. Jeśli nie planujesz takich treningów, to nie będzie to najlepszy możliwy wybór, chyba że trafisz go w jakiejś super cenie, bo to nadal
@Paczek_w_masle: wlasnie tam zamówiłem forerunner 45 :D W ostatniej chwili myślałem, żeby jeszcze bardziej budzetowo pojsc i kupic Polar M430, nawet używany, ale chyba ma gorszy GPS co może być problemem w piłce nożnej. Co do trybu jaki można ustawić w forerunner to chyba można wybrać Other-> Running + workouts coś takiego? W sensie ustawic własną aktywność. Mam wrażenie ze kalorie bedzie zle liczyl podczas trybu biegania.
@grool: A co