Wpis z mikrobloga

Wykopowi rasisci: własność prywatna jest święta więc pladrowanie sklepów to zbrodnia i Trumpie puść wojsko na murzynów

Też wykopowi rasisci: własność prywatna musi być ograniczana i nie jest najważniejsza więc to skandal ze prywatne uczelnie stosują dyskryminację odwrotną podczas rekrutacji

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #bekazpodludzi #usa
źródło: comment_159117345012ovqddw3TostdVAzfB2DA.jpg
  • 25
otóż nie jest xd


@Kjedne: niby czytałem taki artykuł w Polskiej konstytucji że nie dyskryminuje się ze względu na płeć, rasę itd. I nagle se można dupę tym podetrzeć bo pani w UE powiedziała że od dziś na terenie ue jest pozytywna dyskryminacja.

Więc odpowiedz mi, co się stanie jak otworzę uniwerek na którym biali dostaną dodatkowe + za bycie białymi albo zakaże czearnych? A czekaj było tak nazywa się to
@LebronAntetokounmpo: rasizm to gdy podajesz statystyki odnośnie przestępczości, wkleisz wykresy z IQ czy cokolwiek w ten sposób.

Dla mnie rasizm to np. porównywanie czarnoskórych do małp czy pisanie że WSZYSCY to patologia.

No ale wrzuć statystykę, że czarnoskóry częściej zabije czarnoskórego niż biały czarnoskórego to uuuu nieładnie.

patologie trzeba tępić i nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia kolor skóry. A że w tym wypadku akurat padło na czarnoskórą społeczność USA... Poniekąd
No ale wrzuć statystykę, że czarnoskóry częściej zabije czarnoskórego niż biały czarnoskórego to uuuu nieładnie.


@cienki137: No bez kontekstów ta informacja jest bezwartościowa. Traktowanie problemów czarnoskórych w USA po macoszemu, bez ogarnięcia przyczyn, sugerowanie, że to wina koloru skóry - to czysty rasizm.

Minęły dopiero dwa pokolenia od segregacji rasowej w USA. W USA nawet białym ciężej jest się wzbogacić (o wiele łatwiej jest w Danii), a co dopiero czarnej społeczności.
@cienki137: Ale czarnoskórzy są w aktualnych warunkach, które wynikają przez dyskryminację przez białych. Owszem, sami również sobie szkodzą, ale to wynika z tej pierwszej akcji. W temacie jest sporo sprzężeń zwrotnych

Teraz by to rozwiązać, to trzeba skończyć z dyskryminacją (więc "policyjnymi statystykami", "wynikami testów IQ" które nie są miarodajne btw, bo nie uwzględniają takich mechanizmów jak obniżony wynik przez "perceived intelligence") i wyciągać ludzi z gett.

USA sobie z tym
@johny-kalesonny: no wybacz, ale jakoś Azjaci czy inne nacje aż tak nie odwalają. Policyjne statystyki to nie dyskryminacja, tylko smutna rzeczywistość. To że policjanci są ostrożniejsi i brutalniejsi względem czarnych wynika z tego, że też są ludźmi, też chcą żyć i dobrze znają właśnie statystyki. Jeżeli jesteś pracującym czarnym, przykładnym obywatelem, to prędzej ciebie sąsiad murzyn odstrzeli lub okradnie niż policjant na glebę rzuci bez powodu.

Wybacz, ale zrzucanie winy też
no wybacz, ale jakoś Azjaci czy inne nacje aż tak nie odwalają.


@cienki137: No bo nie są zamykani w gettach? Azjaci mają inną historię w USA, nie byli niewolnikami. Wspierają Black Lives Matter, jest przecież Asians4BlackLives.

To że policjanci są ostrożniejsi i brutalniejsi względem czarnych wynika z tego, że też są ludźmi, też chcą żyć i dobrze znają właśnie statystyki.


@cienki137: To nie jest prawda - policjanci kierują się sterotypami.
@johny-kalesonny: przepraszam kurna bardzo, zamykają ich siła w tych gettach, czy może jak się sprowadzają do jakiejś dzielnicy to wszyscy inni uciekają, wiedząc, że zaraz wzrośnie tam przestępczość? No wredni biali wola sprzedać chatę i się wynieść niż mieć czarnych za sąsiadów, no rasiści jak nic. Azjaci to przede wszystkim #!$%@?ą, uczą się, studiują, są rozsądniejsi nie zrzucają wszystkie swoje niepowodzenia na białego człowieka. Dlatego też mają najniższa przestępczość w stanach,
przepraszam kurna bardzo, zamykają ich siła w tych gettach, czy może jak się sprowadzają do jakiejś dzielnicy to wszyscy inni uciekają, wiedząc, że zaraz wzrośnie tam przestępczość?


@cienki137: Już opisałem u góry - czarni mieszkają ciągle w tych samych dzielnicach, w których mieszkali za czasów segregacji rasowej. Minęły dopiero dwa pokolenia od tego czasu - więc nie bardzo mogą się z tego wyrwać. Bieda ma to do siebie, że ludzi trzyma
@johny-kalesonny: tak, dokładnie, statystyki im nakazują częściej kontrolować takie osoby. Zatrudnieni są by utrzymywać porządek, skoro pewna grupa częściej statystycznie popelnia przestępstwa to częściej się ta grupę kontroluje. Zaczną popełniać mniej przestępstw to będą rzadziej kontrolowani.

Brak dobrych ojcowskich wzorców, kult gangów itd. tu nie chodzi tylko o biedę, oni mają takie wzorce i się ich trzymają. Można też żyć ubogo bez niszczenia, podpalania i mordowania.

Oni sami się ściągają w
@johny-kalesonny: z tego co czytałem to Niemcy częściej kontrolują Polaków, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego. Nt. Cyganów w Polsce nie wiem więc się nie wypowiem.

A co, problematyczne społeczności się rzadziej kontroluje? Jak policja dostaje w USA wezwania do murzyńskich gett na przemoc domowa czy strzelaninę to ma tam nie jeździć w imię walki z dyskryminacją i rasizmem? xD