Wpis z mikrobloga

@ExitMan: Porównanie Brna do Sosnowca xD

Brno (niem. Brünn, łac. Bruna, dawna nazwa polska Berno) – miasto statutarne na Morawach w Czechach, położone w południowo-wschodniej części kraju u zbiegu rzek Svratki i Svitavy. Drugie co do wielkości miasto Republiki Czech, największe miasto Moraw, stolica kraju południowomorawskiego i okręgu terytorialnego kraj południowomorawski.

Miasto jest ważnym ośrodkiem kulturalnym (teatry, filharmonia, międzynarodowe festiwale muzyczne), naukowym (6 uczelni, w tym Uniwersytet Masaryka i Uniwersytet Techniczny)
Pobierz jaunas - @ExitMan: Porównanie Brna do Sosnowca xD

 Brno (niem. Brünn, łac. Bruna, d...
źródło: comment_15912541299k7n5VaQ3tT5zrY9F6nMxA.jpg
@jaunas: W sumie nie wiem czemu ktoś tak mówi o Brno. Przede wszystkim jest to bardzo ładne miasto z wieloma atrakcjami. Nie wiedząc o łatce miasta, zarezerwowałem swój hotel jak najbliżej centrum i jak najtaniej = było to w tej słynnej dzielnicy romskiej. W nocy fakt, troche głosno. Ale auto mi nie zniknęło, felgi całe. Przechodząc wieczorem nie spotkało mnie nic nieprzyjemnego.
@jaunas: Jak odwiedzisz Czechy, to zrozumiesz. Branie informacji z wikipedi jest porównywalne do przegrywów czytających wykop, którzy myślą, że tak wygląda świat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ExitMan: Przeczytałem wstępniak streszczający najistotniejsze dane i nie znalazłem tam nic o tym, żeby było to miasto ważne turystycznie ani administracyjnie w skali kraju. W przeciwieństwie do Brna.