Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, międzynarodowa marka, weszła na polski rynek w tym roku, niedawno otworzyli kilkanaście punktów w całym kraju, więc trochę nie pasują do stereotypu Januszexa. Ale..

Łamią na każdym kroku prawa pracownika - niepłatne szkolenia, wymuszanie nadgodzin, samodzielnego zaopatrywania miejsca pracy w takie pierdoły jak papier do drukarki, materiały biurowe, żele antybakteryjne czy głupia srajtasme i mydło (w punkcie pracuje tylko 1-2 pracowników zmianowych, góra w centrali)

Nie ma komu tego zgłosić, tak jak wspomniałem - na punktach nie ma żadnych kierowników, a jak ktoś z centrali się kontaktuje to "nie jest od tego" i "taka jest polityka firmy"

W dupie mam taką polityke, ktora jest niezgodna z polskim prawem.

Chciałbym to zgłosić do PIP, jednak piszą na stronie, że konieczne jest podanie danych osoby zgłaszającej. Nie pracuje tam, ale mój brat już tak, więc po nazwisku szybko dojda. Jak mogę to obejść? Mogę się podać za Jana Kowalskiego? Miał ktoś już doświadczenia z takimi sytuacjami?
Z góry dzięki za informacje

#prawopracy #prawo #januszebiznesu

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ed8a4a3812485f6842b975c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę

[================================........] 81% (190zł/235zł)
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: koleżanka pracowała na stanowisku managera w firmie która kiepsko traktowała pracowników (ona sama się zwolniła i się teraz z nimi sądzi o 10k które jej wiszą) Pod koniec mieli masę kontroli z PiPu. Wiesz jak to wyglądało? Przychodziła babka z PiPu i mówiła że chce teczkę konkretnego pracownika plus kilku losowych. Od razu było wiadomo że to ten pracownik zgłosił nieprawidłowości. Jak coś się nie do końca zgadzało w papierach
czy istnieje bardziej bezzębna instytucja kontrolna niż PIP


@Ogar_Ogar: ja bym jeszcze doliczył sanepid (oczywiście przed zmianami w związku z wirusem) i inspekcję ochrony środowiska. Oni też albo nic nie mogą albo mogą nakładać śmiesznie niskie kary
inspekcję ochrony środowiska


@Jade: na mojego klienta nałożyli obowiązek ograniczenia hałasu z kilku zakładów - napisałem odwołanie, właśnie mija 14 miesiący od tego czasu podczas których nie podjęto żadnych czynności.