Wpis z mikrobloga

Na początku jak masz darmowy ZUS to coś tam zrobisz... Potem z 4000 zostanie ci jakieś 1600zł no i żadnych praw więc jak będziesz chory lub na urlopie to gówno zrobisz tak samo jak można cię się pozbyć z dnia na dzień jak psa i nawet nie powachasz zasiłku.

Ogólnie jak lepsze B2b niż bezrobocie( ͡° ͜ʖ ͡°)
@VirusX: o ile nie jest to poprzedni pracodawca i nie miałeś małego zus, to przez 2 lata samo zdrowotne, potem 6 mc mały zus,
Do tego księgowość 200-300zł i podatki :) dochodowy i ew. vat.
@VirusX: zacznij od tego ile Ci zaplaci netto za godzine uslugi + vat.
Miesiac miesiacowi nie rowny.

Jezeli masz mniej niz 5 faktur miesiecznie kosztowych, a watpie zeby Cie bylo stac na cokolwiek przy takich zarobkach to kiegowosc mozesz prowadzic samodzielnie w zeszycie.
Ktos Ci to pokaze za flaszke albo 50zl.
Ewentualnie program do ksiegowania online z ksiegowymi na czacie / mailu za 49zl/msc.

To ile zarobisz na B2B wzgledem UoP
Do tego księgowość 200-300zł


@kuncfot: @d_m_g: sorry jaka wy chcecie ksiegowosc za takie pieniadze robic?
Ja mam programowanie 15k i place 39zl netto za program ksiegowy z wsparciem ksiegowym na czacie/mailu/telefoniie. Czas reakcji na maila kolo 30min-2h (Chetnie wysle kod promocyjny priv)
139zl kosztuje w tej firmie dedykowana ksiegowa na zasadzie wysylasz jej wszystko i yolo.

Ja mam sporo kosztow, szczerze to minimum 15 faktur.
Moj kolega nie ma kosztow
@InterferonAlfa_STG: Stawka, o której mówisz to dumping cenowy ;)
Nie wiem komu za 139 opłaca się kompa odpalać. Chyba ukrów tam wsadzają, albo ludzi w desperacji. Wyobraź sobie, że na Twoje miejsce biorą muslima co z 5k z pocałowaniem łapki odwala Twoją robotę, tak to mniej więcej wygląda. Widać, że księgowość jest przejmowana przez jakieś molochy z dobrym modelem biznesowym. No ale co poradzić ...
@kuncfot: 139 za ryczalt obslugi do 10 czy 15 faktur to jest dumping?

Przeciez dla mnie majac taki program ksiegowy za ktorego uzywanie place 39zl to jest max 15 minut rzetelnego wklepywania.

300zl to jest pewnie dniowka ksiegowej, ktora prowadzi jakas prawdziwa ksiegowosc w spolce, ktora ma miliony obrotow.

A tutaj za przeklikanie aplikacji, 10-15 faktur Ty chcesz zaplacic wiecej niz 180?
@InterferonAlfa_STG: za 10-15 faktur w ryczałcie te 200 zł brutto jest realne.
Tylko ile trzeba tego naklepać, żeby opłacić koszty stałe? podatki? zusy? Ile trzeba mieć takich firm?
300 zł netto to może być dniówka głównej księgowej, tylko znowu dolicz jej zus od tego.
Tak samo ja mogę powiedzieć, że Ty klikasz sobie w kompa przez pół dnia i zgarniasz 15k. I za co? też potrafię klikać pół dnia.
@kuncfot: no tak, ja sobie klikam w kompa.
I umiem sobie takim klikaniem zaksiegowac faktury, rozliczyc zus, nfz, amortyzacje...
No i umiem przypadkiem programowac, robie taski z jiry, modeluje architekture...

A Ty jak klikasz to wychodza takie bzdury ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko ile trzeba tego naklepać, żeby opłacić koszty stałe? podatki? zusy? Ile trzeba mieć takich firm?


zapytaj w ifirma, zusu to wiesz ile jest, podatek
@VirusX słuchaj, prawda jest taka, że za 3250 w ogóle to nie ma sensu.

Jak dla mnie idź na rozmowę, powiedz że na własnej działalności nie opłaca Ci się poniżej 5000 brutto aktualnie.

Jak już inni pisali masz większe ryzyko na sobie, brak urlopów i przywilejów UoP, dodatkowe koszty (jeśli sam nie będziesz się rozliczać i ogólnie jesteś zielony to naprawdę polecam dobrą księgową - mniej nerwów i kłopotów dla Ciebie a