Wpis z mikrobloga

https://www.reddit.com/r/PublicFreakout/comments/gu04j3/nypd_cop_pulls_down_peaceful_protestors_mask_to/

Taki pierwszy filmik z brzegu, a jest ich wiele. Tak samo jak na wykopie ocenia się te protesty wyłącznie na podstawie nagrań szabrowników, tak samo na podstawie takich filmików można wyrobić sobie opinię, że 100% policji, która tłumi te protesty to bandyci.

Przerażające jest to jak czarno-biało postrzega się świat na wykopie. Jakbym czerpał informacje tylko stąd, to myślałbym, że wszyscy, którzy protestują to sami bandyci szabrujący sklepy. Polecam wejść na #reddit obejrzeć główną stronę tam, zapoznać się z filmikami, potem wejść na wykop, zrobić to samo i dopiero ocenić sytuację.

Wykop to chlew, nie niszczcie sobie głowy tymi głupotami, bo potem nie bez powodu ośmieszacie się jak wyjdziecie "do ludzi". Wykopka dość łatwo rozpoznać na imprezach i spotkaniach i to niestety w negatywnym sensie.

#usa #takaprawda
  • 16
@Murasame: No ale reddit to taki sam chlew, tylko, że z drugiej strony.

Pomijając kilku debili krzyczących hurr durr zwierzęta, większość ludzi ma problem z jedną jedyną rzeczą:

Podczas zatrzymana przez policję zginął typ, a na ulice miast (nawet innych, nie mających z tym nic wspólnego) wylało się morze złodziei i bandytów okradających Bogu ducha winnych ludzi. Dodatkowo nie wolno na nich złego słowa powiedzieć, a nawet nie popieranie ich(!) to
@kinasato: A ja mam bul dupy, że prawie cała policja, która tłumi protesty to bandyci z odznaką w ręce. Czy mam rację? To jest to samo co pokazywanie na wykopie wyłącznie zdjęć szabrowników, a potem panuje przekonanie, że tam są sami złodzieje i nie wolno tego podważyć, bo jest się wyzywanym i minusowanym.
Taki pierwszy filmik z brzegu, a jest ich wiele. Tak samo jak na wykopie ocenia się te protesty wyłącznie na podstawie nagrań szabrowników, tak samo na podstawie takich filmików można wyrobić sobie opinię, że 100% policji, która tłumi te protesty to bandyci.


@Murasame: dokładnie tak to wygląda, każda strona stosuje cherry picking i sobie to później wypominają xD
@Murasame: Tak więc protestujących zapraszam do starć z policją czy tam innych dozwolonych prawem sposobów protestu, a nie rabowania najbliższego salonu z elektroniką. Problem jest w tym, że USPRAWIEDLIWIA SIĘ szabrowników.
@Murasame: To nie jest odpowiedź na mój argument i sedno przedstawionego problemu. Idziesz w stronę, że jest cherry picking z obu stron, czego nie neguje. Jeszcze raz mówię: problemem jest zakaz krytykowania bandytów i złodziei (którzy powinni zostać natychmiast brutalnie spacyfikowani - dla dobra właścicieli sklepów oraz legitnych protestów) a wszyscy próbują ich wciągnąć w zbiór "wielce oburzonych".
@kinasato:

Jeszcze raz mówię: problemem jest zakaz krytykowania bandytów i złodziei


Ale gdzie jest taki zakaz? Bo jak na razie to widzę taki tylko na wykopie. Wbiłem sobie przejrzeć tylko główną stronę reddita top z tego tygodnia, a tam filmik na którym jakiś typ zaczyna rozbierać kostkę i reszta się na niego rzuca i powala na ziemię.

Czyli jak widać protestujący reagują na takie zachowania. Rabują głównie bandyci, którzy tylko podpinają
@Murasame: na reddicie jest taki zakaz, w telewizji jest taki zakaz, na fb wszystkich większych korpo jest taki zakaz xD wykop to jedno z naprawdę niewielu miejsc, gdzie jest odwrotnie ^^
@kinasato: Przecież właśnie napisałem o tym, że na głównej stronie oglądam filmiki w którym poruszany jest temat bandytów podpinających się pod zamieszki, a ty dalej w to brniesz.
@Murasame: nic takiego nie znalazłem, może umknęło w oceanie postów o przeciwnej tematyce ¯\(ツ)_/¯, przynajmniej jako niezalogowany, bo jako zalogowany dostajesz posty wedle swojej preferencji, tak więc główna dla każdego wygląda inaczej. Tak czy siak sugerowanie, że na reddicie jest dozwolony jakiś pluralizm poglądów jest po prostu śmieszne, cenzura jest tam straszna. Nie raz łapałem tam na różnych subbreditach bany za rzeczowe wypowiedzi, bo śmiałem mieć odmienne zdanie ¯\(ツ)_/¯
@Murasame: Ekhm, ale wiesz, że wklejenie mi tego threadu tutaj, to jest podręcznikowy przykład cherrypickingu? :D Jedna sytuacja przedstawiona i wielbiona jako coś co niby dzieje się wszędzie, protestujący masowo wyłapują bandytów i oddają w ręce policji.
@kinasato: Najpierw piszesz, że nic takiego nie znalazłeś. Ja podaję przykład, który ma 128k polubień i jest w absolutnej topce reddita, a ty wyskakujesz z jakimś cherrypickingiem.

Napisałeś, że jest zakaz. Już tym jednym linkiem to obaliłem. Nie muszę szukać dodatkowo kilkunastu przykładów, żeby udowadniać to na siłę.