Wpis z mikrobloga

@Pangia: Ale OP dosłownie nic nie napisał poza tym, że to klakson. Może on chce podłączyć samochodowy klakson po prostu do akumulatora żeby koty straszyć z okna, bez samochodu. Nic nie wiadomo...
@4833478: ok sprawa wygląda tak: randomowa furka z 2004 r musi przejść przegląd, z klaksonem był problem od poczatku, furka była nawet u 2 "elektroników" ale nie znalezli przyczyny, klakson nie działa nie wiadomo dlaczego, na krótko działa. Muszę po prostu jak najprosciej i jak najtaniej obejść ten problem, diagnosta poprosi o wcisnięcie klaksonu i ja muszę go odpalić z fotela kierowcy.
@szachmat1488: Kup włącznik astabilny. Jeśli przyczyną usterki jest pęknięta taśma w kierownicy, to możesz podpiąć się do przewodu uruchamiającego klakson pod kierownicą.

Jedna nogę przełącznika podłączasz pod przewód sterujący klaksonem, a drugą do masy.

Jeśli usterka jest inna i podłączysz się bezpośrednio pod klakson to musisz użyć przekaźnik.

Wydaje mi się, że lekceważysz rolę klaksonu i nie zdajesz sobie sprawy, że sprawny klakson, uruchamiany w sposób przewidziany przez producenta auta, może
@StaryWedrowiec: szukali twierdzili, że coś namieszane w wiązce..coś sie nie zgadzało z kablami.. ale chyba nie byli to wielcy fachowcy, myślę że taśma rzeczywiscie moze być uszkodzona bo przy kierownicy jest taki pilot do sterowania radiem i on tez nie dziala. co jeśli podłączę bez przekaźnika ?
@StaryWedrowiec: co do grafiki, która wrzuciłeś.. doskonale o tym wiem i nie trzeba mi zwracać uwagi, to tylko wykop a nie praca magisterska ani mail do szefa, to że raz tak postawiłem znak zapytania (po spacji) nie znaczy że robię to notorycznie (dowód w poście na samej górze). pozdrawiam