Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Niestety, ale Trzaskowski nie ma szans w drugiej turze z Dudą. Te decydujące parę procent osób #!$%@? partyjniactwem w polsce po prostu oleje tą dogrywkę.

Miałem głosować na jedynego lewicowego kandydata w stawce Biedronia, ale racjonalnie lepiej chyba zagłosować na Hołownie, by to on powalczył w długopisem.

Co myślicie przyjaciele z #neuropa i #lewica ?

I pytanko do wyborców #konfederacja jak by wasz głos wyglądał w drugiej turze w konfiguracjach Duda-Trzaskowski vs Duda-Hołownia.

#wybory #4konserwy #polityka
  • 22
@Partyzant91: Dlaczego miałby nie mieć szans? Na te chwilę faworytem w 2 nie jest, ale różnice będą bardzo niewielkie. Przejąć większość głosów od Hołowni, jakąś sporą część od Kosiniaka, od Biedronia raczej zdecydowaną większością i naprawdę może wystarczyć do pokonania Dudy. Będzie to trudne, ale możliwe. W 2015 'antysystemowcy' i przeciwnicy 'partii' jakoś nie mieli problemu z zagłosowaniem na partyjnego Dudę. Teraz mamy takiego znacznie mądrzejszego i cywilizowanego Kukiza w postaci
@chanelzeg:

Trzaskowski ma wielki talent do mobilizacji swojego elektoratu


Swojego być może tak, ale bezpartyjny elektorat Hołowni który się pojawi prawdopodobnie w dużej turze przepadnie, bo po prostu ludzie będą zawiedzeni i nie pójdą głosować na partyjnego kandydata nawet w postaci mniejszego zła.

Natomiast prawie cały elektorat PO bez problemu by zagłosował na Hołownie w 2 turze, to taka różnica.
@Partyzant91: Hołownia to dla mnie błazen, najlepiej jakby WKK był w drugiej turze, Trzaskowski ma ogromne szanse, dawno nke było czuć takiej wiary i chęci wygranej, co do konfy to myślę, że oni głównie oleją temat, tak naprawdę jedyna grupa, która może Dudę uratować
@Partyzant91: Ten komentarz nie jest pozbawiony podstaw... Wynika to jednak z tego, że mimo całej swojej bucowatości, elektorat PO/KO jako jedyny rozumie o co toczy się gra i jest, w wypadku porażki swojego kandydata niemal jednogłośnie i bezwarunkowo przekazać swoje poparcie każdemu rywalowi prezydenta Dudy w drugiej turze... Reszta zawsze będzie miała jakieś "ale". Nie wiem, co o tym myśleć, wolałbym jednak nie popierać celebryty, kiedy nie muszę i zdać się
Trzaskowski ma ogromne szanse, dawno nke było czuć takiej wiary i chęci wygranej


@na-spokojnie: Trzaskowski zyskuje bo jest nowy. I wcale nie ma więcej niż Kidawa w lutym. Hołownia po ogłoszenu startu miał też miał koło 20%.
@chanelzeg: Tylko, że Warszawa to nie cała Polska. Wystarczy spojrzeć na wyniki wyborów w 2019 roku. W Warszawie PO wygrało z PiS 42% do 27%. Ale już w całym Mazowieckim PiS wygrał 41% do 29%. Mało tego PiS wygrał z PO w 14 z 16 województw i o ile na zachodzie ich przewaga była niewielka to na wschodzie PO zostało zmasakrowane. Z poparciem dla Trzaskowskiego będzie podobnie, zagłosują na niego duże
Tylko, że Warszawa to nie cała Polska. Wystarczy spojrzeć na wyniki wyborów w 2019 roku. W Warszawie PO wygrało z PiS 42% do 27%


@Madoxxx: W tej samej Warszawie wygrywał Lech Kaczyński, a kilka lat wcześniej HGW potrzebowała drugiej tury.