Wpis z mikrobloga

Ile co najmniej GB pamięci RAM (według Ciebie) musi mieć telefon z androidem, byś mógł z niego komfortowo korzystać?

#pytanie #ankieta #android

?????

  • 1 GB 1.3% (1)
  • 2 GB 6.3% (5)
  • 3 GB 6.3% (5)
  • 4 GB 48.1% (38)
  • 5 GB 0% (0)
  • 6 GB 12.7% (10)
  • 7 GB lub więcej 25.3% (20)

Oddanych głosów: 79

  • 28
32gb... a tak na serio ci co zaznaczają więcej niz 4 to dzbany i pelikany lykajace reklamy producentów. Telefon to nie komputer, android to linux, a linux to nie windows. Tu ram jest inaczej wykorzystywany. No i w telefonie nie masz srodowiska na multitasking jak w kompie
Wina to źle napisane appki co wyżerają ram bo producenci pakują coraz wiecej ramu więc programiści mają #!$%@?...


@Mateuszek7: nie wiem czy zauważyłeś ale nic o tym nie pisałem xD dobry strawman
widać taką różnice że mozesz odpalic 20 aplikacji i ci się nie przeładowuj ą
@vvertoi i co uruchamiasz 20 aplikacji na raz? przecież ta ilość ram jest dla techno zjebow co mają po 8gb tylko po to by sie chwalic benchmarkami i cyferkami. Daily trybie nie używasz wi3cej niż 5. Telefon to nie komputer, większość nie wykorzystuję 60% możliwości smartfona to o czym tu dyskutujemy.

nie wiem czy zauważyłeś ale nic o tym nie pisałem


@vvertoi ale ja napisalem, bo taka jest prawda
@zortabla_rt kolejny głupi
@zortabla_rt synek, co ty #!$%@? wogole za glupoty. Uzywalem miui na 1gb gdzie samsungi czy inne #!$%@? mulily na 4. Nie wiesz co to optymalizacja, oszczedzanie baterii, pewnie nie wiesz co masz powlaczane, system zasyfiony gowno appkami i ekspert wydał opinie xD
@kajak98: aaa ( ͡° ͜ʖ ͡°) no rzeczywiście XD

Obecnie mam tel zastępczy z 1 GB, wyraźnie widać że to za mało, ale w poprzednim były 2 GB i tyle wystarczało na komfortowe używanie, nie było sytuacji żebym odczuwał braki pamięci.
@Matpiotr: Nie wiem do czego masz porównanie, MIUI sobie nie radzi z zarządzaniem ramem. Nieważne, czy dam kłódkę na apkę w tle, pamięć za chwilę będzie wyczyszczona. Aspekt usilnego oszczędzania baterii mnie nie interesuje bo na FlymeOS da się to zrobić z dobrym kompromisem.
Obecnie na krzakomi 3GB ram i co mi po tym, skoro głupia aplikacja wykopu mi się wyczyści w tle, jeśli uruchomię przeglądarkę. Śmieszne.
@zortabla_rt: gówno prawda. Mam redmi 3 z 2 GB ram jako dodatkowy i chodzi normalnie.
Kuzyn miał redmi 4a na nim fejsbuki i inne gówno z grami i badziewiem
I co? Był tak zadowolony i kupił redmi note 8t