Wpis z mikrobloga

@jaroty: #!$%@?ł bo to fajny populistyczny pogląd, na który łatwo można złapać średniointeligentnych, takie manewry w polityce to sprawa dobrze znana, każdy ma w dupie to że #!$%@? to cały już ledwo zipiący system emerytalny i stracą na tym tylko ci którzy mieli z tego korzystać. Szczególnie patrząc na to że to #!$%@? PSL (XD) to mnie to nie za specjalnie dziwi.
@igik1234 Moment, moment. Ty mieszasz różne wątki, a temat jest dość szeroki.

Dobrowolny ZUS dotyczy na początku przedsiębiorstw, a ja mówiłem o szukaniu oszczędności przez państwo.
Natomiast co innego jest likwidacja ZUSu, bo wtedy Mentzen proponuje w jego miejsce obligatoryjne obligacje, które można sprzedać.
@Volki: Oddaje racje, bo nie zapoznałem się dokładnie o czym mówi sam Kosiniak. Jednak dalej twierdze, że przy tym co mamy państwo w żadnym wypadku nie zacznie oszczędzać tylko znowu składka ta zostanie przeniesiona w inny sektor czy grupe zawodową. Likwidacja ZUS to sprawa w Polsce praktycznie niemożliwa do zrealizowania, gigantyczne pole do korupcji i podjęcia gównianych i niesprawiedliwych decyzji.
@igik1234

Likwidacja ZUS to sprawa w Polsce praktycznie niemożliwa do zrealizowania, gigantyczne pole do korupcji i podjęcia gównianych i niesprawiedliwych decyzji.

Jakiej korupcji?
@Volki: Faworyzacji pewnych grup zawodowych czy osób przy wypłacaniu zaświadczeń po likwidacji ZUSu, czy przy przydziale wspomnianych wcześniej obligacji. Już nie mówiąc o odprawach w samym ZUSie.