Wpis z mikrobloga

Mireczki z #majsterkowanie sprawa wyglada tak:
mam swoja kariere ktora nie jest zwiazana z majsterkowaniem wogole.
Lubie od czasu do czasu cos zrobic w domu, gladzie, remont kuchni, pokoje, podlogi itd. ostatnio wpadlem na pomysl zeby kupic sobie bardziej profesjonalny sprzet tak zeby podniesc swoje ego jako Majstra.
i tutaj #pytanie

mam kupic profesjonaly sprzet typu 18v DeWalt lub Makita
lub kupic sobie wersje dziecieca tzn 12v Bosch profesional lub podobne.

dam sobie reke uciac tak ze 18v nigdy nie bede w stanie wykorzystac na miare ich mozliwosci. co Wy byscie zrobili na moim miejscu?

Jezeli chodiz o sprzety to zastanawiam sie nad wkretarko wiertarka z udarem, + zakrętarka udarowa +pila tarczowa tego najbardziej bede potrzebowal

dzieki z gory
  • 4
@Obstrukcja kupuj DeWalta i nawet się nie zastanawiaj. Mi ostatnio taka gówniana wkrętarka (ja bardziej siedzę w drewnie) padła w najmniej odpowiednim momencie. I projekt trzeba odłożyć na czas po wakacjach¯_(ツ)_/¯
mam kupic profesjonaly sprzet typu 18v DeWalt lub Makita


@Obstrukcja: Mam w domu i firmie i makitę i boscha niebieskiego. Wolę makitę - jest po prostu wygodniejsza. A największą zaletą 18v makity jest dostęp do sprzętu "z makitą zgodnego" od chińczyka - np całkiem fajne zakrętarki udar 18v za 35$
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Obstrukcja: jesli chcesz uniwersalnych narzedzi to 18v jest idealnym kompromisem miedzy połecznością, a mocą. Spokojnie w domu wykorzystasz 'moc' 18v, natomiast nie wykozystasz lekkości narzedzi 12v.
Natomiast moim zdaniem nie warto kupowac do domowego uzytku narzedzi marek premium (dewalt, makita, boach itp.) Bo jesli kupisz droższe modele to nie wykorzystasz ich niezawodności, a jesli kupisz nizsze modele to przeplacisz.
Jak sie zdecydujeszz na tansze marki (np. erbauer) to w tej cenie
@Obstrukcja: Jak to nie wykorzystasz możliwości 18V? Przecież taki DeWalt z udarem z baterią 4Ah idealnie się sprawdzi jako wiertarka pod kołki do stelaży g-k. Potem pozwoli ci na przykręcenie płyty g-k do owego stelażu. A potem idealnie się sprawdzi jako mieszadło do szpachli/gładzi ¯\_(ツ)_/¯ Potem pierdzielniesz jakąś szopkę, albo huśtawkę ogrodową na wkręty ciesielskie i cała rodzina happy ( ͡° ͜ʖ ͡°)