Wpis z mikrobloga

Ehh, a mogłem mieć swoje 5 minut na wykopie, założyć tag #pieronskicovid i być wirusocelebrytą a tu takie rozczarowanie...

W skrócie, mieszkam w #uk i w czwartek na wieczór poczułem, że mam gorączkę i przeniosłem się do izolatorium w schowku na miotły. W piątek gorączka była jeszcze gorsza (39.9) i różowy zadzwonił na infolinię. Połączono ją z lekarzem, ten przekazał porady, szczegółowo o wszystko wypytał, zalecił brytyjskie panaceum (paracetamol+ibuprofen) i wysłał link do rejestracji do testów.

Aby zakwalifikować się do testów wystarczy spełnić jeden z trzech warunków: uczucie gorączki (nawet nie trzeba jej mierzyć), nowy kaszel lub utrata smaku. Ja miałem tylko gorączkę, zero innych objawów, nawet gardło mnie nie bolało.

Testy odbywają się w placówce drive-thru obsługiwanej przez wojsko. Bez problemu można było zaklepać wizytę na kolejny dzień. Ty im pokazujesz kod QR, oni dają zestaw do testów, robisz sobie wymaz, oddajesz przez szparę w szybie, po ok 48h masz wyniki. Jak nie masz samochodu to możesz zamówić test do domu.

Tak więc wirusa nie mam, sława mnie ominęła a już nawet miałem przygotowane piękne epitafium...

#uk #covid19 #koronawirus #wirus
źródło: comment_1591610093Ndpe7C5KffVYr0VeS92JfP.jpg
  • 13
@mielonkazdzika największą zaletą szybkiego testu jest to, że domownicy są zwolnieni z kwarantanny i nie trzeba zawracać głowy znajomym aby robili zakupy, człowiek się nie stresuje i wie, że pieniądze odprowadzane na składki nie idą na oscypki tylko coś z tego ma.

Swoją drogą podejrzewam, że koszt testu jest niższy niż koszt alternatywny siedzenia kilku osób przez minimum 14 dni w domu, bez wychodzenia do pracy.
@bond007 inteligentni ludzie nawet w klatce się nie nudzą. Dzięki izolacji udało mi się przeczytać dobrą książkę i obejrzeć wartościowy dokument, na co pewnie normalnie bym nie miał czasu.
@Pieron Orientujesz się może czy istnieje szansa dostania dokumentu/certyfikatu potwierdzającego wynik? Pytam ze względu na fakt, że niektóre kraje i linie lotnicze zaczynają tego wymagać przy powoli otwierających się ponownie granicach.