Wpis z mikrobloga

Niby przez epidemię nagle okazało się, że wszystko można załatwić online, ale w starciu z naszymi wspaniałymi urzędami to jednak nie do końca. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Serwisy usługowe dla przedsiębiorców, platformy elektroniczne, profile zaufane, a jak przychodzi co do czego, to zaświadczenie i tak dostaniesz poleconym po dwóch tygodniach, zamiast mieć po maksymalnie tygodniu na platformie.¯\_(ツ)_/¯ I tak, zaznaczyłam odbiór dokumentu na platformie, ale Grażynka ze skarbówki powiedziała, że oni i tak wszystko wysyłają poleconym, bo na platformie nie ma pieczątek i się nie liczy. Już nie wspomnę o ZUS-ie, który zagina czasoprzestrzeń - na rozpatrzenie wniosku są niby dwa tygodnie, ale nagle z początku kwietnia (data złożenia wniosku) robi się prawie połowa czerwca (data decyzji). Szkoda szczempić ryja.

#pracbaza #gownowpis #zalesie #polska
  • 5
@Heheszkara: po prostu obsługa komputera w pokoleniu 30+ to żenada, przecież taka sama panika jest w sklepie jak trzeba coś więcej wyklikac na komputerze, skompletowanie i złożenie bardziej skomplikowanego zamówienia zajmuje 30+ minut, coś się źle nabiło na kasie? wołaj kierownika bo ja nie wiem (,) za co tym wszystkim ludziom płacą? Powinni płacić mi za to że muszę stać nad nimi i patrzeć jak marnują mój
@maxiuu: 30+? Ej nie rozpędzaj się, ja jestem level 30+ i jestem kąkuterowym supermasterem, pamiętam jak internet wchodził do powszechnego użytku, a skoro z taką pogardą mówisz o ludziach w moich wieku to pewnie jesteś jakimś gimbusiarzem, co Ty wiesz o życiu synek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Heheszkara: ja już tez jestem dużo bliżej niż dalej 30, nie twierdzę, że wszyscy, ale miażdżąca większość to komputerowi analfabeci w najbardziej zinformatyzowanej epoce w historii ludzkości ( ͡° ͜ʖ ͡°) za 20 lat jak ktoś nie będzie umiał się posługiwac komputerem to za zakupy w sklepie nie zapłaci xD
@maxiuu: ogólnie to masz rację, ale młodsze pokolenie wcale nie jest lepsze - to, że potrafią zainstalować pokemony na telefonie w wieku 7 lat nie czyni z nich geniuszy informatycznych, zawsze będą ludzie bardziej kumaci, którym zadanie na kompie zajmie 5 minut, albo ameby, które piszą palcami wskazującymi i nie potrafią podłączyć drukarki do kompa. ¯\_(ツ)_/¯
Dużo zależy od chęci, miałam promotorkę lvl 70, która chciała się porozumiewać tylko drogą mailową,
@Heheszkara: całe życie obracam się w kręgach ludzi bardzo technicznych i może dla mnie jest to po prostu niezrozumiałe, że ktoś nie umie skopiować pliku z komputer na komputer, albo wypełnić formularza w internecie, przecież nawet Amerykanie z BLM wrzucają do sieci filmiki jak okradają sklepy więc TO NIE MOŻE BYĆ TRUDNE ( ͡° ͜ʖ ͡°)