•  

  #gielda #gpw
  Ma ktos z was biomedlub, jak widzicie notowania spółki bo tym, że osocza nie dostaną że względu na opieszałość mz i to że z zachodu ktoś ma zrobić szczepionkę a nie wschodni europejska placówka?
  Bo ja wciąż widzę potencjał w tej firmie i w perspektywie 2-3 miesiecy widzę 10 zł za akcję

  •  

   @Chomiczenko: Ja czekam na pierwsze wyniki badań wpływu szczepionki bcg na odporność organizmu przeciwko kornawirusowi - pierwsze wyniki mniej znaczących badań mają być na koniec czerwca w Egipcie, bardziej znaczące wyniki dopiero pod koniec października.

  •  

   @Chomiczenko: @kraczek86: Ja bym jednak zwracał uwagę na realną sytuację spółki, zamiast na nadzieje, emocje i tytuły artykułów. Przejdźmy do konkretów:
   1. badania nad wpływem szczepionki BCG na zachorowalność na covid-19 będą trwały jeszcze kilka miesięcy, nawet jak będą pożądane wyniki to BIOMED nie zacznie z dnia na dzień produkować tego więcej ponieważ nie ma takich fizycznych możliwości, już teraz nie wyrabiają choć mają nowy kontrakt z rządem Turcji na miliony szczepionek.
   2. Jest bardzo wiele firm produkujących szczepionki BCG więc automatycznie jest już konkurencja, która też jest chętna na ten kawałek tortu, a z racji sporej ilości takich firm cena jest nadal dość niska i taka pozostanie = dużych zysków nie będzie.
   3. były problemy z zanieczyszczeniami przy produkcji szczepionki BCG i BIOMED musiał wycofywać całe partie, były przestoje produkcji, przestoje szczepień i niejasności co do standardów jakości. Podobno wszystko naprawili i podobno jest lepiej niż było, ale ma to z pewnością wpływ na ilość chętnych na produkt.
   4. Chcą stawiać nową fabrykę ale nie mają pieniędzy, a banki nie udzieliły im kredytu.
   5. Obecny prezes sprzedał prawie wszystkie swoje udziały i on jako prezes spółki pożyczył od siebie samego pieniądze żeby ratować tę spółkę. (oprocentowanie 8%)
   6. pożyczyli pieniądze od zagranicznego koncernu farmaceutycznego dając im wgląd w działanie firmy, akcje, miejsce w zarządzie twierdząc, że to świetny interes.
   7. dywidendy z akcji za zyski firmy nikt nie pamięta

   Ta firma byłą wyceniana na ok 1zł za akcje i patrząc na realną jej wartość z całymi długami i regularnymi akcjami ratowania jej przez dotacje państwowe. Nawet jeśli wszystko będzie super i zaczną produkować lek z osocza i okaże się, że szczepionka BCG działa to BIOMED musi to zacząć produkować natychmiast, a nie ma takich możliwości. Zwróćmy uwagę, że oni mają bardzo naglące potrzeby spłaty długów, więc w najbliższej perspektywie nie ma co liczyć na zyski. Wątpię, żeby to była opłacalna i dobra inwestycja. Ja kupiłem po 3,5 później trochę poczytałem informacji, artykułów oraz raportów spółki i na szczęście opchnąłem po 4.10.

   Mogę się mylić, ale nie widzę tam realnych podstaw do wzrostów. Jeśli wam się uda to ok, będzie to wasza wygrana :)

Gorące dyskusje ostatnie 12h