Wpis z mikrobloga

Avon został zaatakowany przez ransomware. Stoi fabryka w Garwolinie, pracownicy i konsultantki twierdzą, że nie otrzymują wiarygodnych informacji od kierownictwa, a klienci nie otrzymują zamówionych kosmetyków. Przestępcy zaś twierdzą, że wykradli dane firmy i grożą, że je opublikują (ale na stronie grupy, która zaatakowała Avon, paczki z danymi z Avonu jeszcze nie ma, choć są dane innych firm, które nie zapłaciły)

Więcej info w artykule:
https://www.wykop.pl/link/5556013/konsultantki-i-pracownicy-avon-boja-sie-ze-ich-dane-wyciekly/

#security #bezpieczenstwo #niebezpiecznik #hacking #kosmetyki #avon #uroda #garwolin #malware
niebezpiecznik-pl - Avon został zaatakowany przez ransomware. Stoi fabryka w Garwolin...

źródło: comment_1592297321t1BDMTpFM1fTr6r6IkuUHg.jpg

Pobierz
  • 10
@niebezpiecznik-pl: A o tym wiedzieliście? Ciekawostka taka:

- Avon to firma zajmująca się Multi-level marketingiem (skrót: MLM),

- Multi-level marketing to fikcyjna idea stworzona przez oszustów do zamaskowana piramidy finansowej,

- istnieją 3 rodzaje piramid finansowych: https://www.wykop.pl/link/4382777/comment/56106537/#comment-56106537
Trzeci typ na liście to piramidy rekrutacyjne, w których stosuje się produkty do zamaksowanaia oszustwa i właśnie ten rodzaj piramidy jest maskowany fikcyjną ideą MLM,

- setki MLMowych firm będących w rzeczywistości piramidami finansowymi
@renalum: zawsze wydawało mi się że ma to charakter prowizyjny od sprzedaży własnej oraz osób niżej w piramidzie. Niemniej jednak nie widzę tu szkodliwości bo nie istnieje wkład finansowy poza tym co zamówisz z katalogu żeby opchnąć to tym „co chcą coś z ejwonu”. Chyba że szkodliwe jest zarabianie na czarno bo tak zapewne się to odbywa.
zawsze wydawało mi się że ma to charakter prowizyjny od sprzedaży własnej oraz osób niżej w piramidzie


@wysuszony: W MLMowych piramidach finansowych uczestnicy nie zajmują się sprzedażą, chociaż często używają słowa "sprzedaż", żeby zwodzić ludzi. W końcu MLMy to piramidy finansowe udające działalność handlową. W MLMach słowo "sprzedawać" oznacza kupować dla siebie. Jedyne co uczestnicy MLMów robią, to werbowanie następnych uczestników. Wszyscy kupują dla siebie (czyli usłyszysz od nich że "sprzedają").
renalum - > zawsze wydawało mi się że ma to charakter prowizyjny od sprzedaży własnej...