Wpis z mikrobloga

@miec_je_wszystkie: Przejście z pedałów na potencjonometrach na load cell w hamulcu zawsze będzie skokiem jakościowym, tylko te 20 kg... Specjalnie sprawdziłem, w swoich używanych V1 CSR Elite z ebaya mam 50 kg load cell, ustawiam na 60% i jest dosyć miękko przy jeździe w butach
@miec_je_wszystkie: 20 kg load cell może ci nie tyle przestać wystarczać, co po prostu nie przypasować od początku, ale wiem o co ci chodzi. Niestety sprzęt do simracingu to moze być worek bez dna bo zawsze można coś dodać lub ulepszyć, sam do swojego zestawu próbowałem dorobić np. degresywne sprzęgło.
Według mnie lepiej poszukać czegoś z 50 kg load cellem
@miec_je_wszystkie: W v1 i v2 są proste tensometry i na 99 % można je wymienić. Zależy jaka kasa bo na v3 to możesz długo czekać/polować. Ja przy t3pa używałem mod do load cella. A sprawdzałeś tcm od thrustmaster? Maja niezłe opinie a jest to niższa kategoria cenowa. W t3pa używałem tensometru 20kg i był absolutnie ok. Nie chodzi o sile a o precyzję. V3 mam teraz skręcone na 3/4 maksa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fiolkins: właśnie problem z tlcm jest taki że jest za krótko na rynku, przez co z jednej strony są zadowoleni ludzi a z drugiej ludzie twierdząc że nie warte swoich pieniędzy. Loda cell do tp3a robiłeś sam czy jakiś gotowy kit?
Używałem loadcellmod.com ale przeplacilem bo można to zorganizować taniej. Na simrace.pl jest spory wątek. Jedyny minus t3pa to skok pedała który jest minimalny przy loadcell. Trzeba kombinować z jakimiś wibroizolatorami żeby skok pedała był w miarę realistyczny. Jak zamówisz gotowa płytkę to wyjdą Ci grosze.