Wpis z mikrobloga

Przy wyborze kasku patrzyliscie czy ma system MIPS? Warto dopłacać?
Doszedłem do wniosku, ze potrzebuje fullface'a z odpinana szczęką. Za 200 zl moge kupić Author Creek FF lub za 700 zl jakis inny model tez z odpinana i systemem MIPS. Różnica spora, tym bardziej, ze dopiero kompletuje sprzęt i mam sporo wydatkow.

Mam wątpliwości, bo ostatnio miałem mocną glebę i na głowie kask Kellys'a za 70 zł, który spisał się rewelacyjnie. Stąd wątpliwość czy te dodatkowe gadżety znacznie poprawiają bezpieczeństwo i warte sa swojej ceny.
Moja dusza kolarza się nie ukształtowała do końca i nie wiem na ten moment czy pojde w stronę jezdzenia grawitacyjnego czy cos lżejszego.

#mtb #kolarstwo #enduro #dh #downhill #freeride #rower
trochę #pokazmorde
odishewo - Przy wyborze kasku patrzyliscie czy ma system MIPS? Warto dopłacać?
Doszed...

źródło: comment_1592406460IeAQeYWAROiuZ7Vi3vbvOt.jpg

Pobierz
  • 33
Dzięki temu odsłonięcie części głowy podczas wypadku staje się niemożliwe. MIPS to pewnego rodzaju wkładka, która (pod warunkiem, że kask jest dobrze dobrany) zawsze pozostaje w tym samym miejscu na głowie,

@odishewo: Full Face i tak jest zbudowny tak że jeśli jest dobrze dobrany to nie ma szans spaść z głowy, więc raczej MIPS jest tu zbędny
Bardziej się przydaje w przypadku lekkich i płytkich kasków do XC i Szosy
Doszedłem do wniosku, ze potrzebuje fullface'a z odpinana szczęką.


@odishewo: sądząc po tagach to dobrze kombinujesz. Ja wyglebiłem w Jvexie jakykyl hde i szczena mnie uratowała przed takimi obrażeniami jak twoje. - wada, strasznie w nim ciepło. Teraz ma Bella s3r z mipsem i dla mnie o niebo bardziej przewiewny.

Poka rower, bo nie wiadomo czy w ogóle powinieneś na nim skakać.
@Piotr--K @krabozwierz
https://www.wykop.pl/wpis/48922417
Ostatnio Mireczki pomagaliscie mi rower dobrać ( ͡º ͜ʖ͡º)

@holan
prędkość nieadekwatna do umiejętności + trasa enduro trails w BB

@yggdrasil tak, odpinana szczeka koniecznie, bo preferuje wycieczki szlakami turystycznymi
przyglądne sie propozycji

@HanAssholeSolo właśnie chodzi mi o dobrą wentylacje, bo lubie również podjazdy i wycieczki po gorach
obecny rower (rockrider xc500) nie służy do skakania, ale to dopiero początek mojej przygody z mtb
prędkość nieadekwatna do umiejętności + trasa enduro trails w BB


@odishewo: która traska na koziej cię tak urządziła. XD Nie obniżyłeś siodła, co?

rockrider xc500


@odishewo: w sumie to dobrze ci doradzili - ino to rower do XC i na ścieżkach ta reba będzie trochę niedomagać, ale jak się objeździsz i wyregulujesz pod siebie, będzie co najmniej poprawnie. Tylko nie zabieraj tego w jakiś trudniejszy teren.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@odishewo: ale chłopie, kolarzówką downhilla rypałeś? No to nie dziw się, że przygrzmociłeś i rozwaliłeś sobie to i owo ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie oszczędzaj na kasku, fullface bez odpinanej szczęki styknie, chyba że wolisz przesiew szczeny.
@ZenonPokrzywa wstyd sie przyznać, ale pokonał mnie Twister.. jechałem 1 raz po profesjonalnej trasie i teraz juz wiem, zeby na razie tak szybko nie jeździć, bo jeszcze nie umiem :p
jak z wentylacja tego 2r? bardzo to dla mnie wazny aspekt

@HanAssholeSolo siodło mam na imbus, ale teraz juz wiem, ze to wazne - > bede wyciagal imbusa i obnizal xD
brakuje trochę skoku, bo 100mm na taka jazdę to za mało