Wpis z mikrobloga

@panzerschokolade Większość przyzwoitej jakości odzieży ma odblaski. Tutaj gościu jedzie w kasku i jest ubrany, więc podejrzewam że też takowe ma. Problem w tym że odblaski są najbardziej efektywne w ciemności. Dlaczego? Ze względu na niską moc światła odbitego. W nocy są one bardziej kontrastowe i lepiej je widać. W dzień światło otoczenia wygrywa w naszym mózgu.
Nie ma obowiązku, to mało kto używa światełek w dzień. Z resztą ze względu na
@panzerschokolade: ale nie rozumiesz że to zwrócenie uwagi jest bez sensu?

pieszy, rowerzysta, motocyklista, ciemne auto - każdy mógł tam stać z jakiegoś powodu - nikt z nich nie ma obowiązku mieć świateł z tyłu włączonych oraz posiadać konkretnego widocznego koloru

w każdym wypadku odblask by nie zadziałał, a winnym kolizji byłby kierujący z tyłu

właśnie zwróciłeś uwagę na to że w słońcu mniej widać , nic więcej ( ͡°
@panzerschokolade: no i jest widoczny, nieraz jeździłem przez taką drogę (z dwóch stron drzewa) w słoneczny dzień gdzie promienie słoneczne wpadają przez przerwy między liściami. Problemów ze wzrokiem nie mam i bez problemu dostrzegałem czy to rowerzystów czy motocyklistów.

Oczywiście szyba przednia umyta ( ͡° ͜ʖ ͡°) + okulary jak słońce centralnie wali po oczach.

Jak są problemy z widocznością to trzeba dostosować prędkość do warunków panujących
@PanKracy582: ludzki mózg widzi lepiej ruch - rower się rusza - na tle otoczenia jest banalny do zauważenia dopóki nie jedziesz 150kph
twoje oczy mają ok. 10mpix - dużo lepiej sobie radzą w rzeczywistości niż patrząc na odbitkę zdjęcia
pytanie z dupy nie związane z istotą problemu- typowe wykopowe

@PanKracy582: istotą problemu jest bezpieczeństwo tego rowerzysty.

no tak? od dawien dawna tak jest, wiadomo, że każde tworzywo ma jakiś współczynnik zniekształceń

@PanKracy582: czyli jednak plastik.

Czy oko ma filtr polaryzacyjny? Jestem szczerze zaskoczony, poproszę o wiarygodne źródło tych informacji.

@PanKracy582: a w którym miejscu to napisałem?
@panzerschokolade: Aaa bo się ludzie w takie szarości tez ostatnio lubuja ubierać. Jakoś tak ki się złożyło ze wszelkie koszulki mam w tak jasnych, kolorowych wariantach ze jak ktoś tego nie zauważy to lampki tym bardziej...