Wpis z mikrobloga

Dnia 16 czerwca 1944 roku w godzinach porannych ze stacji Bełżec wyruszył pociąg osobowy jadący do Rawy Ruskiej, jak zwykle pełen pasażerów. Okoliczne miejscowości zamieszkiwali Polacy i Ukraińcy, którzy wspólnie podróżowali w swoich codziennych sprawach pomimo trwającej już niemal 5 lat okupacji niemieckiej. Dla większości Polaków była to ich ostatnia podróż…

Link do znaleziska - Napad UPA na pociąg relacji Bełżec – Rawa Ruska

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem.Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają Ci się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #zainteresowania #swiatnauki #upa #wojna #polska #iiwojnaswiatowa
Pobierz sropo - Dnia 16 czerwca 1944 roku w godzinach porannych ze stacji Bełżec wyruszył poc...
źródło: comment_1592469527pUn2o1GPmBgNuHrWFnsh1T.jpg
  • 43