Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć mirki, jakiś czas temu miałem rozmowę o pracę, zacząłem się rozglądać za nową, bo w obecnej czuje już pewną stagnację, a chciałbym się rozwijać w obszarze, w którym na obecnym stanowisku zajmuje się tak może w 20% czasu chociaż akurat w obecnej robocie jest mi wygodnie, bo już zajarzyłem wszystkie systemy, procesy i poruszam się w tym płynnie i pewnie.
Odezwała się pewna firma i z opisu stanowiska wygląda to tak jakby było dosyć podobne do tego, na którym obecnie jestem, nawet dział taki sam ale zakres obowiązków byłby w dużo większym aspekcie kładziony na to co mnie interesuje. Minusem jest to, że pracowałbym na tych samych programach, na których pracuje teraz i musiałbym dojeżdżać jakieś 30 km więcej w obie strony dziennie plus wychodzi na to, że byłbym jedyną osobą w dziale, która by ten projekt ogarniała, więc podejrzewam, że miałbym większy zapieprz.
No i tak to sobie wszystko podliczyłem i wychodzi mi, że stawka, którą wpisałem w formularzu na początku i na którą się zgodzili jest tylko jakieś +/- 300 złoty większa niż to co mam obecnie miesięcznie. Jak podliczyć koszty dojazdu, straconego czasu na dojazd i pewnie ilość wykonywanej pracy to tak mi się to średnio opłaca ale z drugiej strony czuje już potrzebę zmiany środowiska trochę.
Myślicie, że da się tą ofertę jeszcze w jakiś sprytny sposób renegocjować (musze dać im znać jak najwcześniej) pomimo, że spieprzyłem te swoje oczekiwania finansowe na początku? Właściwie myślałem, że się nie odezwą jak im dam większą stawkę (kryzys itd).
#pracbaza #praca #korposwiat #korpo #hr

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5eed023d4a33e3d6b91bc219
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Wesprzyj projekt

[=================================.......] 82% (192zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: żeby nie potraktowali Cię jak cwaniaczka który nagle podnosi oczekiwania jak już się odezwali powiedz im ze po okresie próbnym (jak się sprawdzisz i Ci przedłuża umowę) liczysz na podwyżkę w kwocie *** i chciałbyś mieć to na piśmie. Ja tak zrobiłem i uważam ze to jest sytuacja win win dla Ciebie i pracodawcy.
OP: @Fat_Mo: Tutaj gdzie teraz jestem nie ma mowy na podwyżkę co najmniej przez rok, a myślę, że może i dłuzej.
@Marq91: Zawsze istnieje jakieś ryzyko, że po 3 miesiącach mi podziękują, tym bardziej jak będę musiał sam wszystko ogarniać od początku. To w sumie ciekawe rozwiązanie ale nie wiem jak za bardzo sformułować tego maila, bo trochę lipa pisać, że dziekuje za propozycje ale w sumie to licze
OP: @suqmadiq2ama: Przekonałeś mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kirk85: U mnie raczej wchodzą te górny widełki, które podałeś, więc to 300 zł to faktycznie nie jest aż tak istotna dla mnie różnica ale coś koło 1000 już tak. Bardziej chodzi o samorozwój - nie chce za kilka lat mieć umiejętności jedynie zaawansowanego excela, więc pewnie jakby rzucili mi coś koło ww. kwoty to byłoby mi