Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zauważyłem pewną zależność. Chodzi mianowicie o to, jak fakt ukończenia studiów wpływa na ogólny rozwój jednostki. Z moich obserwacji wynika, że tę wartość dodaną w dużo większym stopniu widać po mężczyznach. Różnica w poziomie rozmów z facetem po studiach (zwłaszcza jakichś konkretnych - nie politologii czy zarządzaniu) a gościem, który edukację zakończył najwyżej na szkole średniej, jest kolosalna. Zupełnie inne horyzonty, zupełnie inne ambicje, zupełnie inne poczucie wartości pieniądza, zupełnie inna orientacja w bieżących wydarzeniach, wiedza ogólna i obycie w świecie. W przypadku kobiet takiej różnicy zasadniczo nie dostrzegam. Czy laska jest po jakimś prawie czy po technikum gastronomicznym, to są do siebie pod bardzo wieloma względami podobne. Gdybym nie wiedział wcześniej, to trudno byłoby mi się domyślić, która z nich skończyła studia, a która nie. Bardzo podobne zainteresowania, podobny sposób spędzania czasu, podobna wiedza na tematy ogólne. Gdy byłem jeszcze na studiach, miałem jako współlokatorkę dziewczynę kończącą WUM. Z góry założyłem, że musi mieć coś w głowie. A co miała? Kiedy lakiery do paznokci będą na promocji w Rossmannie, jaki tatuaż zrobić sobie tym razem albo z kim można by się napić na schodkach na Wisłą. Potem poznałem kilka dziewczyn z doktoratem. Szczerze? Odnoszę wrażenie, że te ich doktoraty świadczą wyłącznie o tym, że obroniły rozprawę doktorską. I o niczym poza tym.

#przemyslenia #rozowepaski #niebieskiepaski #jakzyc #edukacja #studbaza #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5eed4f4db679bead157f5f47
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt

[=================================.......] 82% (192zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 12
Potem poznałem kilka dziewczyn z doktoratem. Szczerze? Odnoszę wrażenie, że te ich doktoraty świadczą wyłącznie o tym, że obroniły rozprawę doktorską. I o niczym poza tym.


@AnonimoweMirkoWyznania: Znam jedną "panią doktor", która się wyłamuje z tego schematu, moja dobra kumpela (i do tego jest inteligentna jak mało kto). Kilka innych które znam interesują się... promocją w Rossmannie :/
Bronek: Widać, że te wnioski wynikaja z niechęci do kobiet. Niech zgadnę - prawiczek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z twoich obserwacji wynika, ze kobiety mają rzadziej kija w dupie - facetowi wydaje się że jest alfa i omega bo ma mgr i nie przystoi mu pogadać o promkach w rosmanie. Ty podobnie - dzielisz ludzi i studia na lepsze i gorsze wg własnego widzimisię ( ͡°
MglistaDziewczyna: @anonimowemirkowyznania . Ja mam inne spostrzenienia nieco...mam kumpli, dobrych od wielu lat jeszcze z czasów liceum..nie każdy poszedł na studia ale jest takich dwóch, którym się udało skończyć dobre kierunki, i przyznam szczerze że z tym jednym faktycznie idzie inaczej pogadać . Dodam że sam jestem po studiach.i poznałem w życiu też wiele kobiet na swojej drodze i nie do końca było tak jak mówisz. Wiele z tych po studiach
AnalogowaFranca: Czasami kobietom nie chce się z wami gadać, tak szczerze. Lepiej jest odbyć rozmowę o pogodzie, rossmanie i tatuażu niż tracić czas na rozmowy z mężczyznami, które zawsze wyglądają tak samo jak jest to poważny temat (albo atak, albo podlizywanie). Zwłaszcza jak kobieta studiowała kierunek techniczny i była jedną z 10 dziewczyn, to potem wstręt może być ogromny.

Zaakceptował: sokytsinolop