Wpis z mikrobloga

Udało się komuś kiedyś zrobić jako Kastylia z Aragorn junior partnera? Ile nie zagram gierek to zawsze ja zostaje juniorem xD. Grałem z 6 gierek i za każdym razem po wywaleniu gościa 0/0/0, mój król miał jednego nowego potomka Enrique bodajże i potem już nie dochodzi do małżeństwa, bo mam potomka. Jeśli wywalę potomka to zostaję junior partnerem. Chce zrobić Hiszpanie, ale bez podbijania Aragorn, ale chyba nie ma wyboru. Trzeba zrobić claim throne i ich podbić.

Chętnie przyjmę porady odnośnie tego. Dodatkowo chciałbym zrobić achievment, żeby mieć 2 unie jednocześnie, a więc Navarra+Aragorn i może Naples.
#eu4
  • 21
@hohohohoho: na początku grałem Portugalią i miałem 3 gry do ponad 1600 roku i w 3 grach za każdym razem mieli Unie. W jednej nawet ja jako Portugalia zostałem Junior partnerem Hiszpanii xDD.

To myślałem, że to takie trudne nie jest, a tu #!$%@?, nic nie wychodzi. Poradniki na necie nic nie dają
@hohohohoho: to w takim razie zrobienie Hiszpani przez claim throne albo po prostu przez claimy z misji chyba jest najlepszą opcją i po prostu walić ten achievment odnośnie dwóch unii
@BaRi: oba kraje muszą mieć heirów różnych płci i musi się to wydarzyć przed 1500 rokiem. Zawsze robiłem tak, że następce co jest 0/0/0 wyrzucałem, umierał mój pierwotny król i na tron wchodził nowy, Enrique. Enrique zrobił sobie syna, którego znowu wyrzuciłem i na tron wchodziła królowa, ale zawsze wtedy zostawałem juniorem. Jak grałem sobie tak o, bez wyrzucania potomków to przekraczałem 1500 rok i wydarzenia już nie było.
@Tytyka mam 1,8k godzin, zrobiłem już chyba wszystkie achivementy castylia/aragon i nigdy nie udało mi się zostać juniorem, obojętnie którym krajem grałem, nie robiłem też nic żeby temu przeciwdziałać. Coś robisz nie tak xD

Poczekaj i nie killuj hierow przed iberan weeding moze., Kilka lat z 0/0/0 można się przemeczyc. Ja w sumie nigdy nie zabijałem.
Enrique zrobił sobie syna, którego znowu wyrzuciłem i na tron wchodziła królowa, ale zawsze wtedy zostawałem juniorem.


@Tytyka: Ta kobieta była następcą, czy piszesz już o tym co się działo jak wchodziła na tron? Jeśli masz następcę to nie możesz zostać juniorem z normalnej mechaniki, a z kolei mechanika eventu Iberian Wedding mówi, że to zawsze gracz-człowiek jest seniorem. Czy Ty przypadkiem nie doprowadzasz do takiej sytuacji, że umiera Ci władca,
@Jan_K: zrobiłem tak jak napisałeś i udało się dwa razy pod rząd, najpierw bez ironmana testowałem i teraz na ironmanie się udało. Od razu achivek za unie z dwoma krajami, to teraz tylko czekać aż administration wpadnie na 10 i tworze Hiszpania.
@Tytyka: To znaczy czy brać zbrojnie unię z drzewka? IMHO tak, ale to oczywiście zależy od sojuszy Portugalii, jeśli będziesz mógł spokojnie wygrać wojnę, to warto. Szanse na to, że dostaniesz bezpośrednio unię z RM nie są za duże, a jeśli się claimuje tron, to i tak trzeba walczyć. Chociaż w sumie nie jestem pewien czy w tym patchu czegoś nie zmieniali w tej kwestii.
@Jan_K: Właśnie nie ma sojuszy, a ja już mamy claimy na każdą prowincje, więc gładko pójdzie i w przyszłości nie będzie mi przeszkadzała w kolonizowaniu Ameryki.
@Tytyka: Chcesz ją podbijać w sensie zająć jej prowincje? To nie jest taki dobry pomysł. Z tego co pamiętam to Hiszpania ma misję na PU z Portugalią, a Portugalia w unii jest lepsza niż Portugalia podbita. Gdy tę Portugalię z unii kiedyś wchłoniesz, to dostaniesz jej wszystkie kolonie i to nie wydając na nie punktów dyplomatycznych. Ona nie tyle przeszkadza w kolonizowaniu, ile zwiększa dwukrotnie prędkość z jaką Twoje imperium tworzy