Wpis z mikrobloga

Wyobrażacie sobie odcinek "Nasz nowy dom" w Rosji?

Pod wielkie, szare blokowisko w Nowosybirsku wysłużoną Ładą podjeżdża tamtejsza Katarzyna Dowbor. Na szczęście nasi bohaterzy mieszkają na parterze, bo 20 piętrowy blok jest bez windy.
- Priwiet - drzwi otwiera mała, bezzębna dziewczynka z petem w buzi. Prowadzi Katarzynę do największego, gościnnego pokoju, gdzie siedzi już cała, 5-osobowa rodzina. Ojciec wita się i zgania z tapcznu wielkiego, 200-kilogramowego niedźwiedzia, żeby Katarzyna mogła usiąść.
- Vitalij posprzątał - matka dumnie szczerzy się w bezzębnym uśmiechu.
Katarzyna rozgląda się po pokoju. 2 wersalki i tapczan, na ścianach typowe, rosyjskie dywany w tureckie wzory, meble z lat 70, 60, 50. Starsze już jak antyki zostały sprzedane za wódkę.
- A my tu się naszykowali na poczęstunek - ojciec pokazuje litr wódki również prezentując brak uzębienia. Żona zdziela go po głowie.
- No szto? - pyta oburzony
- Spokojnie, najpierw pokażcie mi jak mieszkacie.
Katarzyna ogląda kuchnię bez kuchenki i lodówki, którą głowa rodziny opchnęła tydzień wcześniej za skrzynkę wódki i 10 paczek fajek.
- A prąd tu macie?
- Nie wczoraj odcięli. -Vitalij się zmieszał.
- Naczynia wciąż myjemy w misce, bo jest tylko zimna woda. - dodaje matka.
- Dobrze, a teraz pokażcie mi łazienkę.
- Łazienki nie mamy. Jest tylko wc - odpowiada matka i prowadzi Katarzynę do osranego aż po klapę kibla.
Katarzyna nie idzie już dalej.
- Wyremontujemy wasz dom! - oświadcza radośnie.
Rodzina się cieszy, łzy lecą, wódka się leje, nastęonie rodzina się pakuje i jadą na wakacje do Czelabińska. Katarzyna prowadzi do mieszkania archtekta Michaiła razem z ekipą i zostawia ich na tydzień.
Po 5 dniach przyjeżdża z rodziną oglądać nowy dom, otwierają się drzwi...


#heheszki #tworczoscwlasna #programytv #nasznowydom #humor #pasta #bieda #rosja #rosjatostanumyslu
  • 14
@PanPrezes_PL: z Czelabińska jest też pewien swietny youtuber NFKRZ z niesamowitym angielskim bez akcentu jak na jego wiek


Obejrzałem kilka sekund jednego jego filmiku no i z tym akcentem to... tak średnio ((oo))