Wpis z mikrobloga

Heh, kiedyś to Android gonił funkcjonalnościami Apple, po dzisiejszej konferencji bez żadnych wątpliwości widać że czasy się zmieniły i kto tu jest w tyle jeśli chodzi o możliwości.

Widgety, picture-in-picture, minimalistyczne powiadomienia z nadchodzącą rozmową, przypięte wiadomości, mapy ze ścieżkami rowerowymi itd.

Tak samo Safari, które zaczyna oferować rzeczy dostępne już od dłuższego czasu w Firefoxie i jeszcze śmie się nazywać "najszybszą przeglądarką świata" xD

#apple #android #iphone #ios
  • 17
@iamtehwin: > i sama kopiuje teraz rozwiązania dostępne na innej platformie od lat :)

@iamtehwin: szczególnie fizyczne właściwości telefonu jak brak karty pamięci, jacka, notch itd.

No ale wróćmy do rozwiązań software’owych, który android ma podobnie rozwiązane płatności zbliżeniowe co do zabezpieczeń?

Aż korci mnie dorwać S20 na kilka dni i potestować czy byłbym zadowolony z niego.
szczególnie fizyczne właściwości telefonu jak brak karty pamięci


Mój telefon ma. Apple nigdy nie miało, bo obniżyłoby to sprzedaż iPhone z wyższą pojemnością.

jacka


Owszem, tego nie ma.

notch


Nie mam tego badziewia, mam malutką kropkę na ekranie. Reszta czujników pod wyświetlaczem.

No ale wróćmy do rozwiązań software’owych, który android ma podobnie rozwiązane płatności zbliżeniowe co do zabezpieczeń?


Klucze do auta w telefonie? Żaden. A który iPhone pozwala na korzystać z aplikacji
@flumpy_bread: biometria w androidzie jest żartem, google o tym wie dlatego w google pay w większości przypadków jest tak, jakbyś płacił kartą - do 50zł bez pinu, powyżej 50 zł klepiesz pin w terminalu jak w 2003r ( ͡° ͜ʖ ͡°) w apple pay każda transakcja niezależnie od wysokości jest autoryzowana biometrycznie i nie wymaga kontaktu z terminalem
@flumpy_bread: ale wiesz, że android to nie jeden producent, jedna implementacja? są setki urządzeń, setki różnych zabezpieczeń, niektórzy producenci mają wdrożeni własne dodatkowe typu samsung knox. w większości przypadków jednak biometria androida, w szczególności rozpoznawanie twarzy to smutny żart. samsungi ostatnio można było odblokować naklejając folię na ekran ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@flumpy_bread: powtórzę zatem po raz trzeci rozwinięcie tej ironicznej wypowiedzi:

biometria w androidzie jest żartem, google o tym wie dlatego w google pay w większości przypadków jest tak, jakbyś płacił kartą - do 50zł bez pinu, powyżej 50 zł klepiesz pin w terminalu jak w 2003r ( ͡° ͜ʖ ͡°) w apple pay każda transakcja niezależnie od wysokości jest autoryzowana biometrycznie i nie wymaga kontaktu z terminalem
@ks2m: nie, ale gosc zapytal "ktory android ma zabezpieczenia" i odpowiedz "nie ma zadnych" i do tego sie odnosze, bo sa takie co maja takie same jak apple a chciales udowodnic ze tak nie jest i tylko apple oferuje cos takiego