Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem w tym kraju potrzeba FAQ.gov.pl

Nie wiem jak wy ale ja często marnuje mnóstwo czasu na znalezienie sposobu jak załatwić jakaś rzecz. Oczywiście takie sprawy jak np. rejestracja dziecka po urodzeniu jest opisana bardzo spoko, ale załóżmy ze chcecie otworzyć firmę nie wiem, stolarską. Jakie to pkd dokładnie ? Jaki VAT ? Czy potrzebujecie mieć jakieś kursy ? Zaczyna się karuzela pytań i telefonów po znajomych. A może chcesz po prostu sprzedać czy kupić nieruchomość ? Po co grzebać na tych wszystkich 5000 stronach, na których wszystko może być stare i nie pewne skoro mógłbym wejść na FAQ.gov.pl i tam mieć wszystko opisane zgodnie z najnowszym prawem ? Moim zdaniem ten kraj potrzebuje takiej strony ( ͡° ͜ʖ ͡°) co myślicie ?

#4konserwy #neuropa #lewica #prawica #po #pis #konfederacja #wiosna #razem #sld #psl #kukiz15
  • 4
Nie wiem jak wy ale ja często marnuje mnóstwo czasu na znalezienie sposobu jak załatwić jakaś rzecz.


@omczobonczo: mówię to z pełnym przekonaniem. Te rzeczy są celowo skomplikowane by uzasadnić istnienie rozdętego do niemożliwości aparatu administracyjnego czy monopolów gospodarczych. Podobnie konia z rzędem temu kto zrozumie rachunek za prąd albo za gaz żeby chociażby dowiedzieć się ile dokładnie płaci miesięcznie. Ale to jeszcze nic, są takie dziedziny w których nie zyskasz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@omczobonczo: tam zalozenie firmy to jest nic. Załóżmy orżnął cię sklep internetowy- wysłałeś kasę i tyle kontaktu, masz tylko numer zamówienia.
I gdzie się teraz udać, kogo szkalować i do kogo iść z kręceniem inby, tego nie wie nikt, bo każdy kieruje gdzie indziej- a to uokik, a to policja, a to prokurator, a to mecenas, a to samemu sobie napisz pisemko itd...