Wpis z mikrobloga

#samochody #detailing

Szybkie pytanie, potrzebuje glinki i dobrego wosku, czegoś do opon, quick detailera do czarnego lakieru, gąbek i microfibry, jakiegoś baniaka ciśnieniowego ręcznego żeby to wszytsko robić bez dostępu do karchera - czyli tryb mycie do.oporu na myjni i reszta pod mieszkaniem

Kupował ktoś ostatnio taki zestaw? Albo jest w stanie coś polecić? Z 7 lat temu bawiłem się jakimś collonite itp.
  • 14
@martek-77: czemu tyle usuniętych odpowiedzi?

Ostatnio przerabiałem opony i polecam RRC Tire&Ruber do czyszczenia opon i RRC Tire Dressing do zabezpieczenia i nabłyszczenia. Czy warto kupować preparat który kosztuje 18 zł za litr z rozpylaczem? Zdecydowanie tak, efekty z czyszczenia masz tutaj w moim wpisie.

Jeśli chodzi o baniaki ciśnieniowe to sam używam jednego 2l do opłukiwania wodą gdy myję np felgi, przydaje się też gdy felga zaczyna schnąć a
@martek-77: @aarahon Ci ładnie wiele rzeczy podpowiedział, więc ja Cię tylko zaproszę do naszego sklepu jeśli chciałbyś coś zakupić - czysta-bryka.pl ;)

Natomiast jeśli chodzi o woski to musisz się zastanowić czy wolisz trwalszy, taki co posiedzi conajmniej kilka miesięcy - tutaj Collinite 476S albo mega wytrzymały Soft99 Fusso Coat. Albo jakieś mniej trwałe ale za to dające super głębie, połysk itp. Tutaj już masz duży wybór - począwszy od wosków
quick detailera do czarnego lakieru


@martek-77: Ja ostatnio przez ten sam temat przechodziłem, bo mi się CarPro Reload skończył i chciałem spróbować czegoś nowego. Po długim poszukiwaniu miałem wybrane dwa: CC Water Gold i CarPro Elixir. Ostatecznie wybrałem Water Gold, opinie ma fenomenalne, ale niestety aktualna susza od dłuższego czasu nie pozwala mi osobiście przetestować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aarahon: Białystok, a sprzęt to Kwazar Venus Super Foamer - Pianownica ręczna 2l
Od kolegów z czysta bryka.
Jak zostało mi coś piany to też mogę dorzucić do tego bo bez pianownicę średnio wykorzystam xD
@martek-77: dopiero zaczynam przygodę z #detaling i idę krok po kroku bo to trochę kosztuje. Zacząłem od opon i jestem po dziś w stanie stwierdzić że RRC do czyszczenia opon to sztos, w 15 minut oczyściłem 4 opony i proste do czyszczenia felgi (felgi oczywiście krwawą felgą i pewnym kwaśnym preparatem który na razie przemilczę) gdzie wcześniej godzinę się tym zajmowałem, właśnie poszedł RRC Tire Dressing i 7 letnia opona wygląda
Pobierz
źródło: comment_1592933615FrS5wjgbYBgyUxqgwkKbCR.jpg
RRC do czyszczenia opon to sztos


@aarahon: Nie wiem czy "sztos" to dobre określenie, jest po prostu poprawny jak na taką niską cenę. Dużo lepiej działa tire cleaner od ExceDe albo chociażby ADBL.

właśnie poszedł RRC Tire Dressing i 7 letnia opona wygląda tak


@aarahon: 7 letnia opona powinna już być na wysypisku śmieci, lepiej zamiast kosmetyków zainwestuj w nowe ogumienie bo szkoda życia i zdrowia.
@psylo: po pierwsze to nie na wysypisku a powinno się je poddawac recyklingowi, ale najlepiej wyrzucić i zapłacić za nowe, stare mieć w dupie.

Po drugie, zmieniałem właśnie na nie bo komuś nie szkoda było swojego życia i zdrowia i zainwestował w całoroczne micheliny ale auto prowadziło się na nich tragicznie, potrafiło tracić przyczepność na większych kałużach a wjazd w nieutwardzane drogi gruntowe to ściąganie na siebie kłopotów, z nimi nie