Wpis z mikrobloga

TL:DR Co zrobić, chcę aby strona firmowa w google nie wyświetlała się jako pierwsza przy wynikach wyszukiwania.

Jestem jednym z zarządców biurowca xxx, w którym znajduje się pewna firma świadcząca usługi załóżmy fryzjerskie. Nasz sekretariat odbiera codziennie telefony, które powinny być skierowane do tej firmy. Jest to naprawdę upierdliwe. Kiedy wpiszesz w google 'fryzjer w xxx' albo 'fryzjer xxx' to nasza strona wyświetla się jako pierwsza. Dotyczy to tylko google maps, ale ludzie widzą mapy przed innymi wynikami wyszukiwania i klikają pierwszy numer telefonu.

Czy da się jakoś ustawić aby nie wyszukiwało naszej strony firmowej w google po haśle np 'fryzjer w xxx'? Szukałam jak to zrobić ale wszędzie wyświetlało mi się ze mogę sobie sama ustawić, nie dla wszystkich użytkowników którzy by takiej frazy szukali.

Jest jeszcze jeden problem - dla biurowca ktoś wystawił opinię która należała się dla tego zakładu, w treści opinii pojawia się słowo 'fryzjer'. Kiedy wyszukuje w google 'fryzjer w xxx' to właśnie ta opinia sie podświetla. Nie mogę jej usunąć ani skontaktować się z człowiekiem który ją wystawił. Czy napisać mu odpowiedź z prośba o usunięcie komentarza czy to i tak nic nie da?

EDIT: potrzebuje konkretnych porad co my możemy w takiej sytuacji zrobić, zakład jest bardzo niechętny do współpracy i to olewa już od wielu miesięcy.

#seo #pozycjonowanie #google
  • 3