Wpis z mikrobloga

@resuf: pińcet razy geodeci mierzyli wszystko, sprejowali perony, robili jakieś pomiary gruntu podtorza, chciałbym to zobaczyć jak będzie w praktyce. Ptaszki ćwierkają, że do 2024 ma powstać LCS i nowoczesne pomieszczenie dla automatyki PLK, podobne do tego w Iławie, czas pokaże co będzie w tym Olsztynie :)
@resuf: cerkiew w miare pasuje do domów które są po stronie pkp, więc myślę że to byłby lepszy wybór żeby chociaż do tego nawiązać a nie do opery w sydney.

Zwłaszcza że we wszystkich materiałach prasowych podkreślają "PKP zależało także na tym, aby nowy obiekt w pełni wpisywał się w tkankę miejską", tylko im sie chyba miasta pomyliły.
@kwiateusz: o czym ty piszesz? Zbudować dworzec główny na wzór cerkwii? Na wzór tych "kamienic" koło dworca, co wyglądają tak depresyjnie? Na wzór gromady, która będzie pewnie zburzona w niedalekiej przyszłości? (Mam nadzieję). Ty jesteś tym imbecylem z FRO? Czytasz co piszesz? Zamiast iść do przodu i budować nowocześnie i funkcjonalnie wolisz te stare rozpadające się budynki, które straszą wszystkich? Wolisz się cofać? Aż się zagotowałem. Przez takich jak ty w
@szybciutki: bo ci żyłka pęknie. Nie nie mówię że ma wyglądać jak kopia otoczenia, a jedynie mieć jakieś akcenty nawiązujące nawet nie koniecznie do sąsiedztwa, a do miasta, np gdzieś użyte podobne kolory i wzory pojawiające się często w mieście i okolicy. Wydaje mi się że u nas to głównie czerwona cegła.

Projektantem nie jestem, ale wierzę że dało by się jakimś detalem podkreślić ze ktoś się zastanowił nad okolicą, a
źródło: comment_1592923702r7OjFYr3HILBoK0fe9R4MK.jpg