Wpis z mikrobloga

Jest jakiś Mirek w #lublin który zajmuje się (albo zna kogoś kto zajmuje się) #druk3d? Głupia sprawa, ale chciałem zasięgnąć informacji czy dałoby się wydrukować plastikowy uchwyt do drzwiczek piekarnika - niechcący się wzięło i wyłamało, kuchenka to stary model więc części takiej dokładnie już nie dostanę, a na dodatek nie mój, bo w wynajmowanym mieszkaniu () Nie wiem czy da się to jakoś inaczej naprawić, bo wyłamały się plastikowe elementy, które trzymają śrubki i se wymyśliłem że może da się taka część po prostu stworzyć?
  • 21
@Devih racja, zrobię to po południu.

@cysiekw piekarnik nagrzewa się gdzieś max do 240C, nie mam termometra nawet w nim i sądzę ma oko, ale wydaje mi się, że sam element nie jest bezpośrednio narażony na taką temperaturę. Ale w najgorszym przypadku coś koło tego może być.
Głupia sprawa, ale chciałem zasięgnąć informacji czy dałoby się wydrukować plastikowy uchwyt do drzwiczek piekarnika


@CienkiPPP:

da sie, ale zapewne koszt wydrukowania takiego elementu, niewiele bedzie sie roznic, od kupna uzywanej kuchenki :D

Jeszcze dobij rachunek zapewne szerokoscia elementu rzedu 60cm :D

Minimum, to zapewne PC-ABS :)
niestety kuchenka jest stara (pic rel) i w sklepach z częściami albo nie ma w ogóle takiego uchwytu, ale pokazuje że niedostępny...


@CienkiPPP:

no to szukasz innego, podobnego modelu :P

Ale taniej bedzie kupic uzywana kuchenke na olx-ach, albo wymienic cale drzwi :P
@CienkiPPP: weź kawałek ceownika aluminiowego, nagwintuj pod śrubę, ktora będzie go sciskać do drzwiczek.
Obok w ceowniku drugi otwór żeby przymocować kątownik trzymający rurkę robiącą za nowy uchwyt.

Ewentualnie stary uchwyt dać do spawania.
@sylwek2k:
A) i z pewnością ma otwory montażowe idealnie na krawędziach. Zresztą metrowe odcinki też podobno sprzedają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
B) ale wiesz, że to wcale nie musi być gorące? Ja mam praktycznie w każdej kuchence metalową rączkę

częściowo wchodzi pomiędzy szybę zewnętrzną a ramę drzwiczek z blachy i w tę blachę są śruby wkręcone,


Jeśli grzaloby na tyle mocno, żeby oparzyć palce mimo studzenia przez
źródło: comment_1592928503GvzTMjCwvyYgxEi0teMySt.jpg
Jeśli grzaloby na tyle mocno, żeby oparzyć palce mimo studzenia przez powietrze w kuchni to zaden druk 3d by nie wytrzymał (σ ͜ʖσ)


@Felonious_Gru:

oczywiscie, ze wytrzymalby... zapominasz o takiej rzeczy, ze metal o temperaturze juz 60 kilku stopni niezle poparzy, a plastik jako izolator nie. PC-ABS wytrzyma okolo 110-120 stopni.

B) ale wiesz, że to wcale nie musi być gorące? Ja mam