Wpis z mikrobloga

Drodzy inwestorzy, czy według was lepiej jest rozłożyć kasę na kilka spółek, czy za wszystko kupić jedną pewną? Bo wiecie 1% jak urośnie cała kwota to lepiej niż dwa % pięć spółek jak kasa rozłożona. Chyba co #gielda
  • 8
@Jamniki2: To zależy od twojego kapitału, bo jak masz mało do włożenia to może być szkoda zachodu w poszukiwaniu i potem śledzeniu kilku spółek. Z kolei jak to większa kwota to zalecałbym dywersyfikacje, najlepiej z spółek z kilku różnych branż, oszczędzi ci to nerwów przy spadkach.
@Jamniki2: kup sobie akcje różnych spółek z rożnych gałęzi. jak walną np. banki to moze np. energetyka lub informatyka wyciągną Cię spod kreski. pomyśl, że kupiłeś w styczniu akcje Rainbow który (tfu tfu) upada lub szoruje po dnie również w 2021r bo na jesieni #koronawirus wraca zmutowany a drugi Antonow nie przylatuje bo narciarz siedzi (w raju podatkowym z ktorym nie mamy ekstradycji) #pdk. Mrozisz kasę w nadziei, że
@Jamniki2: to działa w dwie strony. jak zainwestujesz wszystko w "pewniaka" to będziesz miał zysk, ale zapewne nieduży. jak zainwestujesz powiedzmy w 2 pewniaki i 2 spółki mniej znane (np. spoza wig20), ale z "perspektywami" to zysk może być znacznie wyższy np. ja na unimocie mam 2x wiekszy zysk niz z orlenu, a w unimota wszedłem znacznie później. gdybym wszedł w unimota w tym samym czasie co orlen, to zysk białbym