Wpis z mikrobloga

Mirki - zapewne wielu z tagu #elektronika kojarzy mierniki firmy Metex. Jako, że szukam obecnie miernika, oraz to, że mam snetyment do tej firmy (tata ma do dziś M3800, co prawda leży głównie, ale działa - miernik 30 lat) - to postanowiłem sprawdzić w końcu skąd ta firma pochodziła. Ku mojemu zdziwieniu była to #korea () tak więc od samego początku obcuję z koreańską myślą techniczną, choć nie byłem tego świadom... teraz wszystko układa mi sie w logiczną całość, lol xD. Pamiętam, że na laborkach mieliśmy też koreańskie oscyloskopy i chyba coś jeszcze.

Sam Metex neistety chyba nie przeżył do dnia dzisiejszego, ew wytwarza lokalnie swoje produkty, a szkoda. Krótka historia:

Metex CorporationMETEX Corporation was founded in 1976 under the name of "KEUK-IL DIGITAL" company with its motto of "our field-precision test and measurement section must lead Korean Electronic Industry to high-standard level".

The company changed its name to "METEX Corporation" in 1987 expanding investment of manpower and capital ratio into R&D project resulting quality products with affordable price. Now, we are manufacturing the test and measurement instrument of "Oscilloscope meter series and Bench-top style tester series" resulting from long and continuing R&D investment. Our all products have been exporting to Western and Eastern European countries with good performance and reputation.

As a leading company in the field of test and measurement in Korea, METEX Corporation is pursuing to meet customer's demand with their satisfaction and creating long lasting relationship with you by continuous investment into R&D based on our 22years experience and Know-how as well as customer's valuable voice.


Smutne, bo sądząc po jakości to nie były złe rzeczy, choć na pewno były mierniki lepsze jakościowo, dokładniejsze. Sprawdziłem na szybko rynek koreańskich producentów dmm i innych - jest tego trochę, LG, EZ, Teakwang Chekman, Exso i pewnie trochę innych (nie wszystko udało mi się zidentyfikować). Szkoda, że na razie ta branża wydaje się porzucona/nie eksploatowana przez Koreańczyków - Tajwan czy Chiny zarzucają świat gorszymi czy lepszymi konstrukcjami swoich meterów i to działa, myślę, że Korea też by potrafiła ;] - na razie jednka brak marek takich jak Sanwa czy Hakko, czy choćby Brymen (Tajwan) - przynajmniej z tego co mi wiadomo :].

#feels #nostalgia #korea
S.....S - Mirki - zapewne wielu z tagu #elektronika kojarzy mierniki firmy Metex. Jak...

źródło: comment_15929644926DegajrunF3PHQSuQHvuJw.jpg

Pobierz
  • 2