Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (17)

 • avatar

  Przypominam, że mamy w rządzie pełnomocnika do spraw rozwoju rynku kapitałowego. Jej jedyną glosna inicjatywa w przeciągu całej kadencji był proba utrudnienia i zagmatwania podatku od zysków kapitałowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #gielda

  odpowiedzi (24)

 • avatar

  Oczywiście kibicuję Ukrainie i chciałbym żeby wygrała wojnę, a jednocześnie uważam, że nie może być powrotu do granic sprzed 2014 roku. Przyznajmy uczciwie, że niektóre ziemie to po prostu absurdalny nabytek po II wojnie światowej, relikt przeszłości i powinien już dawno zmienić właściciela. Tym bardziej, że jest to właściwie baza wojskowa, służy tylko i wyłącznie do agresji. Tereny sporne, rodzące konflikty powinny być odłączone.

  A może zorganizować referendum? To niegłupi pomysł. Oczywiście pod obserwacją UE i NATO, a sądzę, że większość mieszkańców zagłosowałaby uczciwie za odłączeniem tych terenów. Mamy XXI wiek, powinniśmy takie spory rozwiązywać pokojowo, a nie zaogniać konflikt i jeszcze może wywołać III wojnę światową, po której nic nie zostanie.

  Niektóre ziemie zostały arbitralnie przydzielone za czasów ZSRR, ale dzisiaj ZSRR już nie ma i dlatego można, a nawet należy podjąć dyskusję o ich przynależności państwowej. Dla dobra pokoju oczywiście. Podsumowując uważam, że Obwód Kaliningradzki należy podzielić między Litwę i Polskę. Zdjęcie niepowiązane.

  #ukraina #rosja #wojna
  pokaż całość

  odpowiedzi (91)