Wpis z mikrobloga

Nigdy, ale to nigdy nie spotkałem się z tak podobnym klimatem lovecraftowskim jak w filmie lighthouse. Marzę, żeby powstał film w takim klimacie na podstawie jakiejś powieści lovecrafta. Obowiązkowy film dla fanów samotnika z providence!

Największym dobrodziejstwem na tym świecie jest fakt, że umysł ludzki nie jest w stanie skorelować całej swej istoty. Żyjemy na spokojnej wyspie ignorancji pośród czarnych mórz nieskończoności i wcale nie jest powiedziane, że w swej podróży zawędrujemy daleko.

#lovecraft #lighthouse #horror
V3ntu - Nigdy, ale to nigdy nie spotkałem się z tak podobnym klimatem lovecraftowskim...

źródło: comment_1592992625smG8dQbbnVNsGLgXQLmD9I.jpg

Pobierz
  • 10
@Majsterko: Nie lubię promować złych rzeczy ale jak wpiszesz pewną frazę w googla i dopiszesz cda to możesz coś znajdziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz kina pozamykane więc wątpię, że gdzieś indziej to zobaczysz
@mrbeanxx No właśnie boli mnie to, że najzwyczajniej nie ma nic dobrego. Nie wiem dlaczego się takich filmów/gier/książek nie produkuje za wiele. Może twórcy boją podjąć się takiej trudnej tematyki jaką jest szaleństwo? Z filmów to the thing jest dość podobne. Książki to tylko powieści lovecrafta są do siebie podobne (ale ma tego dużo więc jest w czym wybierać, sam wszystkiego nie przeczytałem) Może jest to styl którego nie można podrobić? W
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@V3ntu: od 2-3 miesięcy siedzę w (kolejnym już) zbiorze prozy Lovecrafta w oryginale. Z najbardziej znanych mam za sobą Mountains of Madness, Call of Cthulhu, Colour out of space (zachwycony), Whisperer in the dark (mam nadzieję, że nie pomyliłem nazwy, absolutnie zachwycony) + kilka innych, zamierzam powtórzyć jeszcze Cień nad Innsmouth. Uwielbiam ten niepokojący, odrealniony nurt i prawdopodobnie masz rację, że ludzie trochę boją się naśladować bądź adaptować Lovecrafta. The Thing