Wpis z mikrobloga

Do ciszy wyborczej pozostały 3 dni - drugi w sondażach Trzaskowski nadal nie przedstawił programu. Odmówił także udziału w debatach bojąc się utraty głosów. Czy to jest kandydat obywatelski? Głos oddany na niego w pierwszej turze jest przyzwoleniem na takie traktowanie wyborców przez polityków.
Pierwszy raz w wyborach jest obywatelski kandydat spoza układu, który nie jest dzbanem, przeprowadził pozytywną kampanię promując kompletną wizję swojej prezydentury, a nie jedynie oczerniając przeciwników. Na pół roku przed wyborami przedstawił swój program i sztab ekspertów, bazując na rozwiązaniach, a nie na obietnicach. Ma realne szanse odsunąć długopisa w II turze, nie gromadząc praktycznie żadnego elektoratu negatywnego. Serio, jest alternatywa.

#wybory #holownia #trzaskowski #polityka
  • 40
@Amatorro: Też tego nie jestem w stanie zrozumieć, tyle narzekań na po-pis, pojawia się ktoś nowy i co? I nic. A im więcej widzę komentarzy na twiterze, czy w prasie polityków platformy lub ich działaczy jak Lis, że jak śmie opozycja z jakiejkolwiek strony krytykować Rafałka i nie udzielić mu poparcia to coraz bardziej mam ochotę oddać nieważny głos w drugiej turze.
że jak śmie opozycja z jakiejkolwiek strony krytykować Rafałka i nie udzielić mu poparcia to coraz bardziej mam ochotę oddać nieważny głos w drugiej turze.


@DizzyEgg: tego niestety nie wolno nam zrobić, chociaż nie ukrywam - również mam ochotę. Odsunięcie pisu to cel nadrzędny. Dlatego też głos na Hołownie uważam za jedyny sensowny w pierwszej turze.
@Amatorro: może i Trzaskowski nie przedstawil swojego planu, ale za to zbudowal sobie swietne kolo ratunkowe.
Jeśli wygra wybory, to za 5 lat, pytany gdzie obietnice wyborcze, dlaczego ich nie zrealizowal odpowie ze nie pamięta żeby był prezydentem. Potem przeprosi, ze jednak był a ludzie mu wybacza, bo tak pan bog nakazuje żeby wybaczać.
coraz bardziej mam ochotę oddać nieważny głos w drugiej turze.

czyli #!$%@?ć wprowadzanie autorytaryzmu w Polsce, łamanie konstytucji czy zwracanie się w sposób niedopuszczalny do różnych grup społecznych - nie oddam głosu bo jakiś publicysta na twitterze obraził mojego kandydata xD ten kraj chyba nie zasługuje na demokrację
@DizzyEgg:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Amatorro: a ty wierzysz, że celebryta z TVN zatroskał się o los Ojczyzny, rzucił wszystko i wziął się za politykę?? Poczytaj jego program: więcej Unii, zielony ład, bzdury klimatyczne. Wszytko pachnie niemiecka opcją zapasową.
@Amatorro: Jaki sens ma program dla prezydenta? Serio pytam. Prezydent ma co prawda inicjatywę ustawodawczą, ale nie siedzi w Sejmie, nie głosuje nad uchwalaniem ustaw. Ogromna większość programu, który przedstawia Hołownia, nie ma nic wspólnego z byciem prezydentem. 3 najważniejsze kompetencje prezydenta to reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej, zwierzchnictwo sił zbrojnych, podpisywanie/odrzucanie ustaw i kandydatur na rozmaite stanowiska.
@hiimbr: Uczą nas w szkołach, że prezydent jest władzą wykonawczą. Do tego wszyscy poprzedni prezydencji przyzwyczaili nas do tego, że nie ma żadnego znaczenia i prezydent po prostu jest strażnikiem żyrandola, ale prezydenckie weto jest bronią atomową, przez którą można realnie sterować polityką i wpływać na działania rządu. Do tego jeżeli Hołownia będzie proponował dobre ustawy, to PIS jest w stanie je przegłosować, bo nic na tym nie traci i nie
@kubson93: Pierwsza tura i tak jest do głosowania na kogo się chce. Przecież wybór między Trzaskowskim a Hołownią w pierwszej turze nie ma żadnego wpływu, na procenty Dudy, a przecież nikt nie zakłada, że ktoś miałby pokonać Dudę już w pierwszej turze. Z podejściem, że nie ma sensu głosować na nikogo innego poza PO-PiS, to zawsze będziemy się utrzymywać w takiej sytuacji i będziemy narzekać, że do wyboru jest jedynie mniejsze
@Wykopaliskasz: Może widocznie tak przedstawiają się poglądy ludzi że też podział na PiS i PO to odzwierciedla. PO może nie miała idealnych rządów, ale i tak o niebo lepiej rządzili niż to co się dzieje teraz, a to że jakieś zindoktrynowane puste łby krzyczą że sprzedali Polskę Niemcom i Ruskim to, trudno, nic już nie zrobię. Wejście kogokolwiek spoza tego układu też nic nie gwarantuje, w 2015 w I turze głosowałem
Wejście kogokolwiek spoza tego układu też nic nie gwarantuje


@kubson93: Za to wejście kogoś z układu gwarantuje, że za kilka lat będzie to samo co teraz, tylko opcja popierana zamieni się z hejtowaną.

w 2015 w I turze głosowałem na Kukiza, za co do dziś jest mi wstyd bo okazał się jednym z większych szkodników.


@kubson93: Akurat śledziłem kukizowców przez pierwsze miesiące, mimo że na nich nie głosowałem, i rzeczywiście