Wpis z mikrobloga

Jako wyrafionowany smakosz i fan kebabów, zrobiłem kebsika według przepisu Tomasza Strzelczyka. Najlepszy przepis na kebab, pierwszy raz wyszło mi tak zaje... mięsko, aż żałuję że nigdy nie wpadłem na pomysł zrobienia wołowiny w ten sposób (òóˇ)
Z powodu lenistwa, nie robiłem sam placków. Kupiłem gotowe w piekarni gruzińskiej, fajne placuszki długie na ok. 1m, oprócz przypraw do mięsa podanych u Tomasza użyłem również mieszanki przypraw meksykańskich, dostępne w Biedrze i muszę powiedzieć, że mięsko wyszło mi, takie samo jak w większości kebabowni w Warszawie. Ogólnie polecam, nawet największy laik w kuchni sobie z tym poradzi, kombinacji jest mnóstwo i co jest ogromnym plusem wiemy co wkładamy sobie do tortill bądź ogromnej buły o zaoszczędzonych pieniądzach nie mówię z ok.400 g wyszły mi 3 porządne kebaby.

#gotujzwykopem #kebab
Pobierz g.....k - Jako wyrafionowany smakosz i fan kebabów, zrobiłem kebsika według przepisu ...
źródło: comment_1593013872sSGQnyoWVsQ6EF8DCzEJEe.jpg
  • 15
@Pawel929 sosy zrobiłem swoje, akurat klasycznie: zrobiłem sos czosnkowy i pomidorowy. Dosłownie 3 min roboty. Problemów z krojeniem nie było, używałem noża z ząbkami, trochę się zmachałem, ale poszło sprawniej niż myślałem.
@Vadzior czy ja wiem.. Napisałem tak bo użyłem taniej wołowiny z biedronki już zmielonej(czyli odpady), następnym razem użyje prawdziwego mięsa wołowego bądź, jak to w prawdziwych tureckich kebabach jagnięciny.
@Talvisota: W tej piekarni którą op pokazał ona leży obok takiego chlebka innego. I nic innego z typowego pieczywa nie mają. A ta piekarnia to sieciówka, w każdym większym mieście jest.
Lawasz to się u nich nazywa? jakoś tak. Nie będziesz miał problemu z kupieniem.